Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az alacsony progeszteron...

Az alacsony progeszteron szint okozhatja ezt?

Figyelt kérdés

Kiderult, hogy nagyon alacsony a progeszteron szintem, most kaptam rá gyógyszert. Nem tudom, lehet-e összefüggés, de az utóbbi időben nagyon hamar (két naponta kell hajat mosnom) zsirosodik a hajam és a bőröm is szörnyen zsíros. Naponta vagy ötször kell fekete szappannal atmosnom, hogy ne legyen zsíros. Lehetnek ezek az alacsony progeszteron szint miatt?

A nogyogyaszomtol erre nem kérdeztem rá, mert most végülis nem ez a legnagyobb baj, hanem hogy helyreálljon a hormon szintén, szóval ha valaki érdemben tud válaszolni, azt megkoszonnem!


2019. okt. 23. 12:55
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]

Igaz nem írtad, h változó korban vagy-e, de itt írják h zsírosodhat a haj tőle is!

2019. okt. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Jaj bocsi. 31 éves vagyok, babavallalas előtt állunk a férjemmel ☺️. Csak most ez a bibi kiderult.szoval akkor ezek szerint, ha rendben a progeszteron szint, talán újra elég lesz csak 3-4 naponta kinlodni a hajammal ☺️!

Köszönöm a hasznos választ!

2019. okt. 23. 14:38
 3/5 anonim ***** válasza:

A progeszteron is felelős a vonzó, egészséges külsőért. Természetesen hatással van a bőr és haj kinézetére is. Lehetséges, hogy ez is közrejátszik nálad.

Ne használj bőrt és hajat szárító kozmetikumokat, mert egy idő után az ellenkezőjét éred vele.

A szappan helyett használj zsíros vagy kombinált bőrtípusra való esetleg gyógyszertári arcmosót. Ezután elég egy mattito hatású arckrém. Keress a bőrtipusodnak megfelelő gyógynövényeket, amikkel időnként öblítheted, borogathatod arcbőrödet. A hajra lehetőleg minél természetesebb összetevőjü sampont használj és heti 2 mosásnál több ne legyen. Nagyon jók az agyagos hajápolók, mert felszívják a felesleges zsírt, de nem szárítanak. Arcra szintén jó az agyagpakolás. Valamint a rizslisztes arcpakolás, a rizs minden formában jó a börre, mert szintén gátolja a zsírosodást.

2019. okt. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szívesen. Jobbulást! :-)
2019. okt. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utolsóelotti! Mindenre vegan cuccokat használok. Bár semmit nem érnek.
2019. okt. 23. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!