Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Rendszertelen ciklus mellett...

Rendszertelen ciklus mellett párkapcsolatban hogy oldjátok meg hogy ne parázzatok, hogy nem jött meg?

Figyelt kérdés

Rendszertelen a ciklus, van, hogy 1-2 hónap ki is marad, vagy gyakori a pecsételő vérzés. Az orvos javasolta, hogy híznom kéne, ha az sem, akkor fog.gátlóval rendbe rakhatjuk, de ezt nem akarom. Párkapcsolat nélkül ez nem gond, de ha lesz valakim, mindig paráznék hogy miért nem jön meg.

20/l


2019. okt. 31. 23:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Védekezz normálisan, akkor nem kell ettől félni.
2019. nov. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
26%

Óvszerrel való védekezés a legbiztosabb, ha látjátok, hogy mégis gond van, akkor van B terv.

Személy szerint én hőmérőzök minden reggel és figyelem a nyákomat. Védekezésre is használjuk, de számomra a legnagyobb haszna, hogy 12 nappal előre tudom, hogy mikor fog megjönni, így akkor sem aggódom, ha 28 nap helyett 38ra nyúlik a ciklusom.

Ha nem is hőmérőznél, a nyákot érdemes figyelni, hogy utolsó tojásfehérjés állagú után hány napra jön meg. Vagy régebben még azt figyeltem, hogy x napra menstruáció előtt elkezdett feszülni a mellem, így tudtam, hogy két hetem van még addig.

Ha csak ennyire figyeled a tested, akkor nem kell feleslegesen tesztekért rohangálni, amikor ráparázol éppen :)


21/l

2019. nov. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
60%

Próbálj tényleg picit, hízni, nekem ugyanez volt 15 évesen, elkezdtem a tabit és egy ideje hagytam abba. Nincs semmi gond és beállt mindenem, hormonok is végre normálisak lettek, de én sportoltam így akkor nem engedhettem meg, hogy valamikor megjöjjön random. Tuti nem bírtam volna ki még pár évet kapcsolatban vagy azon kívül😅

Nem hülyeséget mondd a doki csak segíteni szeretne, vérvételre nem küldött el?

2019. nov. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
45%
Én hőmérőztem. Így mindig tudtam, hogy azért nem jön meg, mert ovulációm sem volt. És ha még megis volt, akkor előre tudtam mikor fog megjönni.
2019. nov. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
29%
En is detto ezzel a problemaval kuszkodok jelenleg! :(
2019. nov. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Hőmérővel honnan lehet tudni hogy ovuláció sem volt?

Sajnos egész életemben próbáltam hízni de sosem ment. Egész családom nagyon vékony.


Általános vérvételen voltam, de hormonokat ott ugye nem vizsgálnak. De lehet a hormonokkal van valami baj, mert mellem sincs sajnos, teljesen lapos vagyok, AA kosár :/

2019. nov. 8. 12:47
 7/14 anonim ***** válasza:
74%

Nyilván ki kellene vizsgáltatni, mert 20 évesen már nem normális, ha 1-2 hónapra kimarad. Egy évben egyszer még oké, de azért rendszeresen nem.


A hőmérőzés nem bonyolult. Minden reggel, azonos időben, azonnal ébredés után megméred a hődet szájban, végbélben vagy hüvelyben (hónalj nem jó). Fontos, hogy azonnal ébredés után az első mozdulat a hőmérő legyen, ne menj ki pisilni sem előtte.

Csinálsz belőle egy diagramot (erre van neten egy rakás oldal, pl. ciklus.hu). Az egésznek annyi a lényege, hogy ovulációt követően a progeszterontermeléstől megemelkedik a testhő és a ciklus végéig magasan is marad.

Ovuláció után pedig 12-16 nappal jön meg a vérzés (egyéni különbségek lehetnek, de egy nőnél általában stabil ennek az időszaknak a hossza, átlagosan 14 nap). Szóval ha látod, hogy mondjuk 3 napja magas a hőd, akkor tudod, hogy megvolt az ovuláció, azaz kb 11 nap múlva várhatod a vérzésed.

Ha véletlen terhes maradsz, akkor a hő fent marad, nem esik le és nem jön meg a vérzés.


Ittvan pár normál görbe, ezeken elég jól látható:

[link]

[link]

[link]


Az utolsón látható, hogy nem mindig teljesen egyértelmű, hogy pontosan melyik nap volt az ovu (az utolsó képen pl. a 15. és 18. nap is esélyes lehet), de a tendenciát látod, hogy volt vagy sem.


Ha egy nő ciklusa megnyúlik, akkor az első fele, azaz az ovuláció előtti időszak az, ami megnyúlik, az ovu utáni szakasz az állandó, 16 napnál nem több.

Tehát ha mondjuk már a ciklusod 30. napján tartasz, de nem is emelkedett meg a hőd, akkor tudod, hogy ovud sem volt, azért nem jött meg, nem pedig azért, mert terhes vagy.


Ha nincs ovuláció, akkor a görbe jellemzően vagy lapos, tehát nem emelkedik meg a hő, ilyen:

[link]


Vagy teljesen összevissza ugrál:

[link]


Szerintem elég jól látható a különbség.

2019. nov. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ. A hőmérő tìpusa fontos? És hogy mennyi ideig tartjuk bent? Mert szimpla lázmérés esetén sok digitális hőmérő nem megbízható. Elvileg a miénk 2 perc alatt mér, de ha 10 percig bent hagyom, akár +1 vagy 2 C-al is többet muatat.
2019. nov. 8. 13:19
 9/14 anonim ***** válasza:
58%
Elvileg jobb a nem digitális hőmérő. Nekem digitálissal is simán működött, de tény, hogy nem csak csipogásig, hanem 5 percig hagytam.
2019. nov. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
60%

Nekem az első hőmérőm AliExpressről volt, elég olcsó is, kb 1 perc alatt mért, és nem volt vele gond.

A lényeg, hogy kéttizedesjegy pontossággal mérjen, minden reggel kb ugyanabban az időpontban felkelés után mérj, és legyenek egyformák a körülmények. Pl. én nem melegítem elő a hőmérőt és csipogásig mérek. De akkor ezt mindig így. Van aki mindig a párnája alatt tartja, van aki pedig mér egyet csipogásig, majd kikapcsolja és újra mér csipogásig. Elvileg ilyen esetekben csak a hőtartomány változik, a görbe ugyanolyan marad.

2019. nov. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!