Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Inkább hagyjam abba a fogyaszt...

Inkább hagyjam abba a fogyasztását, nehogy baj legyen? Vagy azért ez nem így működik?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 17 éves lány vagyok. A rendszertelen menstruációs ciklusom végett elkezdtem inni cickafark és palástfűteát egy 2-3 hete. Most megjött a menzeszem, addig abba hagytam ( vérbőséget okozhat), de már elmúlik és elvileg folytatnom kéne a teát. A barátommal viszont már együtt vagyunk 6 hónapja és már lassan le szeretnénk feküdni egymással ( mind2en szüzek vagyunk). Itt a GYIK-en láttam már egy csomó olyan kérdést, ahol arról beszéltek, hogy mennyit tud segíteni a teherbeesésben a palástfűtea is és a cickafarktea. Én eddig is azért nem mertem lefeküdni a barátommal ( sőt még a pettinget sem nagyon engedtem) mert nagyon félek a teherbeeséstől. Fogalmam sincs miért félek ennyire, nem hiszem, hogy azért mert nem vagyok elég érett a szexhez, sztem inkább azok nem elég érettek, akik egyáltalán nem félnek, és "ez velem nem történhet meg" alapon védekezés nélkül szexelnek. Mi természetesen óvszerrel védekeznénk. A kérdésem az lenne, hogy hogyha iszom továbbra is a teákat, akkor nagyobb a valószínűsége annak, hogy ha esetleg egy akár észrevehetetlen hiba is becsúszik, terhes leszek? Kérlek segítőkész várasokat adjatok! Nagyon szépen köszönöm előre is!
2010. júl. 18. 07:45
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja, és annyit hozzátennék, hogy a fogamzásgátló nem lenne jó, mert nagyon hízékony vagyok, illetve édesanyám sem engedné sztem.
2010. júl. 18. 07:45
 2/4 A kérdező kommentje:
Meg nem is szeretnék még szedni, 18 éves koromig szeretnék vele várni.
2010. júl. 18. 07:46
 3/4 anonim ***** válasza:

A palástfü és cickafarktea a hormonrendszert szabályozza - ezért segit rendszertelen vérzés esetén is, meg akkor is, ha valakinek nem sikerül teherbeesni. Akinek eleve rendben van, annak nem változtat semmit.

Ha rendesen védekeztek, akkor nem nagy esély van rá, hogy terhes leszel, se a teával, se anélkül. (Persz egy kics kockázat minden esetben van)

De szerintem még tényleg nem vagy elég érett a szexre, mert ennyire félni nem természetes - a pettingtöl aztán tényleg nem lehet gyereked, viszont azzal célszerü kezdeni az intimebb kapcsolatot, nem a lefekvéssel.

Az jó dolog, hogy gondolsz a védekezésre, de ez még nem jelenti azt, hogy érett vagy egy szexuális kapcsolatra is.

Az óvszer meg elég biztonságos, HA szabályosan használják: rendesen húzzák fel (a kis tartályból kinyomva a levegöt), még az elsö behatolás ELÖTT felveszik, ismétlésnél elötte mosakodni és új gumit venni, stb. Igy nem valószinü, hogy elszakadna, és ezért nem lesz belöle baba.

2010. júl. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bár írtad hogy nem szeretnél még szedni, de én akkor is a fogamzásgátlót javasolnám. Nem mindenki hízik meg tőle és több fajta van amit ki lehet próbálni, a ciklusodat pedig napra pontosan beállítaná.

Ha nagyon félsz a teherbeeséstől akkor az óvszer mellett használhatsz pl pharmatexet (ezt kenőcs és hüvelykúp formájában is kapni) de ha használsz ellenőrizd, hogy nem károsítja e az óvszert.

Illetve még azt tudnám mondani, hogy van ugye a sürgősségi tabletta. Jelenleg én sem tudok gyógyszert szedni, én amikor gumira váltottunk elmentem felíratni egyet(azt mondtam hogy kiszakad a gumi) kiváltottam és azóta is ott pihen az éjjeliszekrényen, hogyha kiszakadna a gumi akkor kéznél legyen a megoldás. Mert azt ugye minél hamarabb veszed be annál jobb.

2010. júl. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!