Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Vannak/Van olyan műtét ami...

Vannak/Van olyan műtét ami által nem fogok többé menstruálni?

Figyelt kérdés

Nem szeretem a mensi időszakot már nagyon elegem van belőle. Tudom hogy egy ilyen műtét elfajulhat odáig, hogy nem lehetek terhes de az engem nem zavar. Sosem szerettem volna gyereket és nem is szeretnék. Ha igen akkor is örökbe fogadnék mert ha már választani lehet meg szeretnék menteni egy gyerkőcöt és jó jövőt adni neki, de ez más magánügy.


Előre megszeretném kérni a kedves felhasználókat, hogyha ide kommentelsz akkor a hozzászólásodat kérlek kultúráltan fogalmazd meg vagy különben figyelmen kívűl hagyom. A saját véleményt is meghallgatom ha a van benne valami hasznos infó számomra, ha nem akkor sajnálom de felesleges időt pazaroltatok.


Előre is köszönöm azoknak az embereknek akik értelmes és hasznos választ adnak erre a kérdésre. (Annak is örülnék, hogyha más következménye is van azt is elmondanátok nekem.) természetesen a megfelelő pacsikat osztogatom! 😇❤️



2019. nov. 12. 20:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%
petefészek elkötése, de azt csak a 3. gyerek után engedik.
2019. nov. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Max ha kikapják a méhed :D más nem nagyon van , vagy még hormonok de az más szervedre is kihatna és rizikós.
2019. nov. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon erre nincs lehetőség, max. 40 felett 3 gyerekkel, ha nem törölték még el... ebben az országban egy nő nem rendelkezhet a saját teste felett.
2019. nov. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Méh- vagy petefészek eltávolítás.

Komoly nagy műtét, csak indokolt esetben csinálják, nem kívánságra.

2019. nov. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%

Ilyen műtétet még nem szült nőknél nem végeznek el, csak indokolt esetben, tehát főleg mióma, rosszindulatú daganatok esetén. Sőt szerintem a méheltávolítás szült nőknél sem páciens által választható opció.

Bár én amellett vagyok, hogy érdemes megismerni a testünket, a ciklusunkat, és egy idő utána nőiesség csúcsaként éljük meg a menstruációt (ez így nagyon ezós szövegnek tűnik, de valójában nem. Több éve követem hőmérőzéssel a ciklusom, így tudom mikor jön meg, illetve kelyhet használok, amivel szinte észre sem veszem.)

A kérdésedre válaszolva, számodra talán megoldás lehet a fogamzásgátló injekció, mellyel hónapokra, de akár évekre is ki lehet tolni a menstruációt. Alapesetben nem nagyon szokták ezt a módszert ajánlani, mert rengeteg hormont tartalmaz, de kivizsgálás után egy próbát megérhet a te esetedben.

2019. nov. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg külföldön tudod elvégeztetni, vannak országok ahol ez legális.
2019. nov. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%

A petevezetők elkötése ebből a célból nem elég szerintem, mert attól még a hormonális folyamatok ugyanúgy lezajlanak, megvastagszik a méhnyálkahártya, ugyanúgy fogsz vérezni. Nem vagyok orvos, csak az alap biológiai tudásom alapján erre következtettem. Terméketlen leszel tőle, de az sem 100%-os.


Ami segítene, az a petefészkek eltávolítása, mert akkor ezek nem termelnék a szóban forgó hormonokat. De a kialakuló hormonhiánynak súlyos mellékhatásai vannak (pl. csontritkulás, ami ha már most elkezdődik, akkor idős korodra teljesen k.o. lesz az összes csontod, ha megéred egyáltalán, és nem halsz bele egy medencetörés utáni szövődményes tüdőgyulladásba). Ezek részben csökkenthetők hormonpótlással, aminek viszont megvan a saját kockázata (trombózisveszély nő).


Ha a méhed távolítják el, és a petefészek marad, akkor a hormonális változások ugyanúgy lezajlanak (a hangulatváltozásokat a hormonok okozzák pl), vérezni gondolom nem fogsz. De erről a variációról nem nagyon olvastam.


Hogy jogilag mi megengedett, arról meg fogalmam sincs. Azt tippelném, hogy egyik sem. Max. fogamzásgátlót szedhetsz, sokaknál attól kisebb mértékű lesz a vérzés, enyhébbek a tünetek.

2019. nov. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
96%

Nyilván az elkötés ebben az esetben semmire sem jó, hiszen -ahogy az utolsó írta-, ebben az esetben a hormonok ugyanúgy működnek, és mivel a méh is megmarad, így vérzés is lesz. Elég szégyenletes, hogy felnőtt embereknek erről fogalmuk sincs...


A petefészek eltávolítása menopauzával ár és annak az összes következményével. Nem hiszem, hogy a hőhullámokat, hüvelyszárazságot, a libidócsökkenést, a csontritkulást jobban élveznéd, mint a menzeszt.


A méhedet meg nem veszik ki, csak úgy. Nyilván az is járhat szövődményekkel, mivel az egész kismedence anatómiája megbomlik tőle.


De nem is értem, miért kellene ilyen drasztikus beavatkozás, mikor van egy csomó értelmes lehetőség is.

1. Van olyan fogamzásgátló, ami mellett csak 3 havonta van vérzés, az is jóval kevesebb, mint a normál menzesz. Szerintem az elég viselhető.

2. Hormonos spirál mellett meg szokott szűnni a vérzés, vagy max valami pecsételés van helyette. 5 évig fent lehet, de ha újat rakatsz fel, használhatod menopausáig is.

3. Van injekció is, amellett sincs menzesz. Mondjuk ezt ajánlom legkevésbé, mert ha mellékhatást tapasztalsz, nem tudod abbahagyni/levetetni, mint a tabit meg a spirált.

2019. nov. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
94%

Szia

Én is gyűlölömk menstruálni, főleg, hogy az összes maga a pokol. Első nap olyan görcsöm van fel sem bírok állni. Viszont ne csináld. Ha találnál valakit, aki kiveszi a méhed gondolj bele. Hormon termelő szerv. Felborulna az egész h. háztartásod, ami nagyobb kárt okoz a szervezetedben, mint egy nyűgös menstruáció.

2019. nov. 13. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
90%

A méh mint hormontermelő szerv? Meg elkötés után nincs menzesz?

Nincs már biológia oktatás, vagy ki az anyám van itt? Félelmetes, hogy felnőtt emberek ennyire tájékozatlanok legyenek....

2019. nov. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!