Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Felmondta a szolgálatot az...

Felmondta a szolgálatot az egyik petefészek?

Figyelt kérdés
Egyik hónapban három hetet késett, majd nagy nehezen megjött...rohantam is a nőgyógyászhoz, aki megnyugtatott, hogy semmi bajom, nem vagyunk robotok, ez egyszer belefér és semmi cisztát, vagy arra utaló jelet nem lát a petefészkekben, a méhemmel is minden rendben. A következő menzeszem időben meg is jött. Erre most megint késik két hete. Csak arra tudok gondolni, hogy az egyik petefészkemnek annyi. Szerintetek ezt látta volna az orvos? Menjek másik nőgyógyászhoz? Még nem szültem, de egyszer szeretnék és kétségbe vagyok esve. Amúgy ilyenkor, amikor késik görcsöl a hasam ezerrel, fáj a derekam, a melleim és ez így van, míg meg nem jön. :(
2019. dec. 2. 09:57
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
És? Sosem hallottál arról, hogy valaki nem alkalmas anyának? Lelkileg és/vagy organikusan? Összedől a világ, mert "még mem szültem"? Ha annyira gyereket akarsz, teli van velük az árvaház! Mind SZERTETŐ szülőre vágyik.
2019. dec. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azt mondta az orvos, hogy egyszeri alkalom nem gond! Nem vagyunk gépek, akár stressz, betegség is okozhat késést egy-egy alkalommal. Ha rendszeressé válik, akkor érdemes tovább keresni, lehet hormonális oka, egyáltalán nem biztos, hogy a petefészkednek bármi baja lenne. Keress másik orvost, ha az előzőben nem bízol meg, de ugyanazt fogja mondani, mint a másik.
2019. dec. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Miért állt volna le az egyik petefészek? Ez nem így működik. Simán attól is késhet, hogy erre rágörcsölsz... Ha nagyon aggódsz, lehet nézetni olyan labort, ami infót nyújt a petefészkek állapotáról, de ha nem vagy 40 vagy a fölött, nem nagyon gondolkoznék petefészek kimerülésben.
2019. dec. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én véleményem az, hogy mivel másodszor késik sokat ez nem véletlen. Én megkeresnék egy másik orvost. Ha az ultrahangon minden rendben van nekem a hormon jut eszembe, teljesen lehetséges hogy ez okozza, ehhez vérvétel szükséges. Csak mellékesen jegyzem meg, hogy 40 előtt is létezik petefeszekkimerülés, ezt hívják korai petefeszekkimerülésnek. Persze egyáltalán nem biztos hogy ez okozza.
2019. dec. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
* petefészek kimerülés
2019. dec. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is pont elgondolkodtam ezen. Nekem ugyan megjön időben, de kéthavonta borzasztó fájdalmakkal és megelőző tünetekkel (depresszió, sírás, fejfájás, derékfájás, vizesedés), iszonyatosan kevés mennyiséggel. Szinte mintha nem is lenne.

Az én dokim miután megvizsgált és nem talált semmi szervi gondot, kérte 1 hónappal ezelőtt, hogy adjak magamnak egy fél évet, közben írjam minden tünetemet, ami SZERINTEM a ciklusommal összefüggésben van. Legyen az testi, vagy lelki tünet. Ha ennyi idő alatt sem változik semmi és a baba sem jön össze, akkor menjek vissza és kielemezzük együtt, illetve eldöntjük merre tovább. Ő több lehetséges dologgal is rémisztgetett. Endometriózis, petefészek kimerülés, gyulladás, csatorna elzáródás, hormon probléma, stb., de azt mondta az is lehet, hogy csak kicsit megfáradt a szervezetem és helyreáll magától, nincs semmi gond mögötte.

2019. dec. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Első válaszolónak!

Akkor más gyerekét neveld te! Menj be, akassz le egyet a polcról, aztán hajrá. Nem mindenki vágyik idegen emberek gyermekére.

2019. dec. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!