Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Akiknek nincs párkapcsolata...

Akiknek nincs párkapcsolata miért szednek fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés

Több alkalommal hallottam már, hogy akiknek vége lett a párkapcsolatuknak azután is hónapokig szedték a fogamzásgátlót.

Olyankor miért? Még olyankor is kell valami miatt?

Mert ugye ha később (hetek, hónapok múlva) alakul egy újabb kapcsolat olyankor az első alkalmakhoz ott lenne az óvszer. De ez az én véleményem.



2019. dec. 10. 10:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Mert napra pontosan tudni mikor jön meg, és sokkal rövidebb és fajdalmatlanabb a menses mint tabletta nélkül. Kényelmesebb tabival az élet. Nekem annyira fajt és hosszú volt hogy dolgozni sem tudtam úgy. Ezért abba sem tudnam hagyni mert nem mehetek el 10 nap szabira minden hónapban. Nincs is annyim Másrészt annyira nem kellemes szedni nem szedni szedni nem szedni. A hormonváltozás megviseli a szervezetet. Pszichikailag is.
2019. dec. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Gondolom férfi vagy és a menstruációis száma 0? :D
2019. dec. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit Off.. nekem pl spirálom van. Ha nincs kapcsolatom szedessem le ?
2019. dec. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert bármikor jöhet egy új kapcs vagy csak alkalmi szex. Allergiás vagyok a latexre szóval nálam a connie kilőve.
2019. dec. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A hormonszint sem mindegy, idő, mire visszaáll a normál ciklus, utána ha megint kezded szedni ott már csak az első hónap.
2019. dec. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem (férfiként) ennek csupán lelki oka lehet, mert élettanilag rendkívül káros. Gyakorlatilag ez függőség, egészen bonyolult testi-lelki vonatkozásokkal.
2019. dec. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Semmi köze nincs a függőséghez, a tabletta bevétele semmilyen tudathoz köthető hatással nem bír, nem lehet "kívánni" vagy azt érezni, hogy bár szedhetném megint. Mivel hosszú távon szedi az ember, nem pedig úgy hat, mint egy fájdalom csillapító (hogy tudjuk, hogy ha bevesszük, a fájdalomnak x időn belül csökkennie kell), még azt se lehet mondani, hogy mondjuk placebo hatásra lenne, amire rá lehet függni.

Szóval az egyik korábbi válaszra reagálva, azt nem vitatom, hogy nyilván erősen beleszól a természetes működésbe (hiszen erre találták ki), de semmi köze a függőségekhez. Olyan mint mondjuk a fogmosás, de mondjuk akkor, ha még attól is eltekintünk, hogy általában a száj felfrissülése jó érzés. Alapvetően azért mosunk rendszeresen fogat, hogy elkerüljük a fogszuvasodást, egyéb betegségeket. A tabletta is csak egy eszköz egy hosszabb távú működés befolyásolására.

2019. dec. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Első mindent leírt, pluszban annyit tennék hozzá, hogy a tabletta abbahagyasa es szedesenek első hónapjaiban okozhat problémát. Semmi értelme annak, hogy szakítás után lerakod, 3-4 hónapra felborul a ciklusod s mire visszaállna meg lesz egy új kapcsolatod, ujrakezded és mondjuk egy hónapig pecsételsz mire a tested újra megszokja
2019. dec. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
6. Férfiként semmit nem tudsz a nőkről. Hozzateszem azért ez elég szomorú. Tablettának semmi köze a függőséghez. :D
2019. dec. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
66%
6. Élettanilag káros? Hát 6. Erről sem tudsz semmit. Azon kívül hogy akiknek hajlamuk van rá trombózist kaphatnak tőle ami igen ritka inkább előnyös élettani hatasai vannak. Pl megakadalyozza a ciszták kialakulását, az emdometriózis kialalulásátm Az abortusznak is ifen káros élettani hatasai vannak, és ez is kiküszöbölhető vele. Soroljam még?
2019. dec. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!