Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Barátnőmmelnem rég ismerkedtün...

Barátnőmmelnem rég ismerkedtünk meg. Mondta hogy volt méhnyakrákja mert hpv s, de műtötték. Elkaphatok tőle valamit?

Figyelt kérdés
Műtötték, mert HPV fertôzött, ha kivágták azt a részt, fenn àll meg a fertőzés? Gumival elkaphatom tőle ha csináljuk? Elég a bőrfelületnek érintkeznie? Ha elkapom és hordozó leszek, van rá mód hogy elmúljon? Veszélyes dolog? Neki el lehet múlasztani valahogy?

2020. márc. 5. 13:55
 1/10 anonim ***** válasza:
El lehet kapni, férfiakon kevésbé veszélyes, és van ellene oltás.
2020. márc. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen. Az oltast javaslom én is
2020. márc. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ha elkaptam, akkor mar felesleges az oltas igaz? Barátnőmnek ha kivágtàk màr el is mult a hpv? Vagy mit lehet ellene tenni?
2020. márc. 5. 14:23
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Szedjetek ezüstkolloidot 6 hónapon keresztül mindketten!!
2020. márc. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az oltás neked is és a barátnődnek is javasolt.
2020. márc. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ha P2 es a lelete akkor azt jelenti hogy már ninc HPV?? Műtötték is
2020. márc. 5. 17:00
 7/10 anonim ***** válasza:
81%
Attol meg lehet hpv-s, sőt valószínűleg te is az vagy, mint a szexuálisan aktív emberek 80-90%-a. Az oltást akkor is be lehet adatni, ha éppen fertőzött vagy. Egyébként az immunrendszer pár hét/hónap alatt le tudja győzni. De vannak veszélyesebb típusok, amik hajlamosithatnak a rak kialakulására.
2020. márc. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
HPV tipizálás kell, az tudja kimutatni, hogy low risk (csak szemölcsöt okozó) vagy high risk (rákot okozó) hpv van-e a szervezetben. A sima rákszűrés nem elég erre. Gumi mellett is el lehet kapni egyébként.
2020. márc. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Neki rákot okozott. A szervezet magától letudja gyôzni pár hét ès hónap alatt?? Neki fél ève volt a probléma de nem volt kezelve
2020. márc. 6. 05:28
 10/10 anonim ***** válasza:

Na először is beszélj a barátnőddel. A nőgyógyásza biztosan elmondta neki műtét után,hogy maradtak-e HPV-s sejtek. Ha nem mondta el neki, akkor pedig keresse meg a zárójelentést mert abban szerepelnie kell.

Engem tavaly műtöttek ezért. A műtét után mondta az orvosom,hogy mindent kivettek, nem maradt ott HPV. Azóta volt 2 negatív HPV tesztem, plusz az oltást is beadattuk párommal.

Fejenként 90 ezer az oltás, nektek is ajánlom.

Ha tényleg komolyan venné a barátnőd ezt az egészet, akkor 3 havonta járna rákszűrésre és félévente HPV tipizálásra.

A másik pedig hogy óvszerrel is el lehet kapni, sőt csókkal és orállal is. De nem mindenki kapja el, attól függ,hogy milyen erős az immunrendszered. Az én párom 2 év után nem kapta el, valószínűleg erős az immunrendszere.

Menjetek el mindketten nemibeteg gondozóba HPV szűrésre. És adassátok be az oltást.

2020. márc. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!