Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A barátnőm fogamzásgátlót...

A barátnőm fogamzásgátlót szed. Mit kell tudni erről?

Figyelt kérdés
Bocsi a buta kérdésért de mennyire jó ez ránézve ha szedi? a hormonok hatásaira gondolok. Mire számítsak(pl hangulatingadozás??) Remélem nem lesz semmi baja tőle. Köszi előre is a válaszokat!

2020. ápr. 26. 19:28
 1/4 anonim válasza:
90%
Ez minkeninél másképp jön ki, hangulatingadozás hirtelen, sokkal nagyobb vagy sokkal kissebb szexuális vágy.. de van akinél semmi nem történik. Én pl nevettem és hirtelen elkezdtem sírni ez 1x történt meg. Fogytam is.
2020. ápr. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%

Nem jó, ha engem kérdezel, más meg azt fogja mondani igen.

Kikapcsolja a hormonokkal a normál ciklusát, nem lesz peteérése. A viselkedése nem fog megváltozni, ha mégis, akkor gyógyszert kell váltani, vagy abbahagyni. Rengeteg rossz mellékhatása lehet, akár megszűnő libidó, állandó fertőzések, fejfájás stb. (Lehet nála semmi.)

2020. ápr. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
52%

Ez nem olyan mint a terhesség, nincs akkora hormonlöket. Persze vannak hormonok, de elég minimális, épp annyi hogy egy szabályozott ciklus legyen.

Baja a mai gyógyszerektől nem igazán lehet, ha helyesen szedi. Ha esetleg mégis valami gond van, akkor támogasd hogy szóljon az orvosnak, mert mindenféle kisebb problémára van megoldás, kaphat másik fajta gyógyszert és jó lesz. Nekem először nagyobb hormontartalmú fogamzásgátlóm volt, sajnos ilyen kellett, de ez még mindig jóval kisebb tartalmú, mint mondjuk egy 15-20 évvel ezelőtti. Aztán később puffadást tapasztaltam és kaptam egy normál szinten lévő gyógyszert és nem volt semmi gomb. Mindenre van megoldás, csak ne féljünk szólni.


De azt ne felejtsd el, hogyha előtte mással voltál óvszer nélkül, akkor mielőtt vele is gumi nélkül leszel, vizsgáltasd ki magad, biztos ami biztos. Van teljesen anoním vizsgálat is, ami térítésmentes. Ez a barátnődnek is ajánlott, ha volt előtted óvszer nélkül. Ilyen esetben jobb félni, mint megijedni.

Ismertségi körömben is volt olyan aki rendszeresen vizsgáltatta magát, majd egy teljesen ápolt férfitől lett pozitív, mert azt hitte hogyha ilyen ápolt akkor ilyen téren is az. Sajnos pont megjárta, pedig összesen 3 emberrel volt :( Miatta szoktam rá énis az éves teljes kivizsgálásra ilyen téren, akkor is ha abban az egy évben csak 1 emberrel voltam. Az én szokásom ne vedd át, de tényleg fontos az ilyen.

2020. ápr. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Én nem szedek gyógyszert, mi másképp védekezünk. Én speciel nem tartom jó ötletnek, hogy egy hormont vigyek be a szervezetembe, ami korlátozza természetes folyamatokat a testembe.


A barátnőm 1-2 éve szedte a fogamzásgátlót és pajzsmirigy beteg lett tőle(valószínű, hogy hajlama is volt rá, de a gyógyszer ki is hozta a problémát) és most küzd a súlyával, mert alig eszik valamit de hízik folyamatosan.

Ahogy írták már többen is, mindenkire másképp hat, de akárki akármit mondhat nem tesz jót az egészségnek.

2020. máj. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!