Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Antibiotikum mellé nem szedtem...

Antibiotikum mellé nem szedtem semmilyen bélflóra helyre állítót, lehet ebből később komolyabb bajom?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon fel voltam fázva, lázas is lettem, egy percet se tudtam aludni, kegyetlenül fájt a pisilés. Másnap kaptam rá antibiotikumot.

Beszedtem, 5 szemes volt, de egy elég erős gyógyszer.

Sajnos nem tudtam, hogy emellé kellene valami bélflóra helyre állító 22 éves létemre:(


Igazából nem nagyon szedtem antibiotikumot ezelőtt, csak kicsiként amikre már úgy nem emlékszem..


Anyukám, orvosom, gyógyszerészem nem javasolta, hogy esetleg kelhet.


Csak arra tudtam gondolni, hogy beszedjem és végre meggyógyuljak.


Utána rá 2 héttel jelentkezett nagyon-nagyon erős baloldali vese fájdalom. Elaludni sem tudtam tőle, nap közben is állandó csikaró fájdalom volt. Félek az miatt van, hogy nem használtam mellé helyreállítót. Szédültem is, forgott velem a világ, főleg ha vízszintesbe voltam...:((((( hasi uh-t + vért vettek, viszont nem találtak semmit.


Aztán magától elmúlt szerencsére, kb. rá egy hétre.


Ma meg sajnos batérium fertőzésem van, hüvelyi, úgyhogy megint antibiotikumot kapok. Ez is elég erős. Most már tudom, hogy kell mellé flóra helyreállító is.


Félek, hogy esetleg valaha bajom lesz a vesémmel.


Nőgyógyászom azt mondta igyak sok vizet, mert előfordulhat, hogy vesekövem lesz majd, mert minimális szinten volt ca-oxalát a leletemen.



2020. máj. 26. 23:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem ártana, főleg 2 antibiotikum kúra után, de hüvelyi probiotikum sem, ugyanis lehet, hogy az előző antibiotikum kúra miatt jött ki.
2020. máj. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi gond, igyál sokat, szedd a probiotikumomot akár tovább is bőven, mint ahogy elfogy az antibiotikum.
2020. máj. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

A lényeg, hogy a jövőre nézve jegyezd meg, hogy ha antibiotikumot szedsz, akkor utána 3-4 hétig érdemes bélflóra és hüvelyflóra helyreállítást végezned. Ha egyszer kimarad, még nem biztos, hogy visszafordíthatatlan hatása lesz, ha amúgy jó volt a bélflórád. Viszont ha több kockázati tényező is fennáll, ami megboríthatja a flóráidat, akkor nagyon fontos, hogy csakis nagyon indokolt esetben szedj antibiotikumot és mindig alaposan támogasd meg probiotikumokkal is.

Antibiotikummal párhuzamosan csak az Enterol típusú probiotikumoknak és a Normaflore-nak van értelme, mert a többit bedarálja az antibiotikum. Utána viszont 3-4 hétig egy erősebb probiotikumot érdemes szedni, ami minimum 5 milliárd CFU/adag (pl. Béres vagy Lactobifid), de még jobb, ha minimum 20 milliárd (pl. NOW Probiotic-10, Yiya LGG napi 1, BioKult napi 5-10 kapszula).

Ez azért sem tréfadolog, mert ha megtizedelődik a bélflóra, akkor kórosan felszaporodhatnak a helyükön a nemkívánatos élősködők és felborul a bélnyálkahártya őrző-védő "szolgálata". Ez hosszú távon krónikus problémákhoz vezet. Különösen ha vannak más romboló hatások is az életedben, pl. stressz, feldolgozott élelmiszerek, cukor stb.

2020. máj. 27. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget!:((((
2020. máj. 27. 07:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!