Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Külső aranyér eltüntetésére...

Külső aranyér eltüntetésére segítene valaki?

Figyelt kérdés

Jó pár éve meg van az aranyerem. A terhesség és a 3 szülés alkalmával nagyobb lett, sose húzódott vissza. A napokban duzzadtabb lett, fáj, ég. Műtétet nem szeretnék.

Valaki van-e aki évek óta tartó aranyerét sikerült lecsökkentenie bármivel is? Sperti krémem van, enyhíti a fájdalmat, de még nem lett kisebb.



2020. jún. 1. 12:16
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem bevalt a tolgyfakereg kenocs, az erosszehuzo hatasu.


Illetve minden nap iszok psylliumot, es sosem kemeny a szekletem.

2020. jún. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ. Mintha még azt olvastam volna, hogy visszér kenőcs is használ?!

És ezt a tölgyfakéreg kenőcsöt hol lehet megvenni?

2020. jún. 1. 12:27
 3/10 anonim ***** válasza:
Akkor próbálj ki mas fajta krémet is, pl Reparon, plusz kup. Igyal sokat, szedjél Voltaren fájdalomcsillapítót. Ha ezektől nem múlik pat nap alatt akkor pedig műtét. Fáj mint a fene, de utána legalább nem szenvedsz.
2020. jún. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Tolgyfakereg kenocsot gyogyszertarban adnak, kb 1200 ft.


Igen az is jo ra, nekem orvos mikor igen kinn volt, visszerekre valo tablettat (flebaven forte) es kenocsot irt, az is eltuntette par eve.


Egyszer liotont is hasznaltam, orvos ajanlasara, de az nem jott be nekem semmit nem tett.

2020. jún. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Psylliumot is gyogyszetarban lehet kapni, kb 1500 ft. Azota hogy iszom ( ez 98szazalekos rost) nagyon ritkan jon elo. Ill. vigyazok, ne fazzak fel, mert nekem az is elohozza.


13 eves korom ota mindig elojon, de mar egyre ugyesebben kezelem, volt olyan ev h csak 1x jott elo.

28L

2020. jún. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Jaj es meg egy tipp ami nekem bevalt, kezelesre, megelozesre: rengeteg grapefruitot narancsot es citromot eszek. Evek ota minden nap legalabb egy grepi. Gyulladascsokkento hatasu. Ezekben a citrusokban van vmi hatoanyag ami aranyerre jo. Mar nem tudom pontosan hogy mi mert mar reg olvastam.de tenyleg hatasos szerintem ha rendszeresen fogyasztod, foleg a grepit
2020. jún. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Arra nagyon vigyázz, hogy midig tiszta legyen! Én kamillateával mosom le nagy WC használat után, majd jöhet a krém. Szoktam kamilláshintőport is használni krém helyett.
2020. jún. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Ment a zöld pipa 😘
2020. jún. 1. 13:06
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is most szenvedek, sok év után jött ki újra, de nagyon.

Itt szoktam tájékozódni:

[link]

2020. jún. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Magunk is tehetünk néhány dolgot, hogy elviselhetőbb legyen az aranyér. Például rostban gazdag étrend. Sok zöldséget, gyümölcsöt és teljes kiőrlésű gabonát kell fogyasztani, ezáltal a belek aktívabbak lesznek, a széklet kisebb erőfeszítéssel lesz üríthető. Azonban nem szabad átesni a ló túlsó oldalára, mert a túl sok rost székrekedéshez, szelesedéshez vezethet. Aztán ajánlott a bőséges folyadékbevitel. Ha sok folyadékot iszunk, akkor a beleink kevesebb vizet szívnak vissza a béltartalomból, és a széklet kevésbé lesz kemény. Nem szabad hosszú ideig egy helyben állni vagy ülni. Ha túl hosszú ideig ülünk, akkor nő a végbél környéki vénákban a vérnyomás, ez a tünetek romlását idézi elő. Hasznos még a rendszeres testmozgás, illetve nem szabad erőlködni. Ha székelési inger van, akkor azonnal menni kell WC-re, ha van rá lehetőség. Ha sokat várunk, akkor a széklet szárazabbá válik, ürítése nehezebb lesz. Valamint használhatunk aranyér elleni krémet, kenőcsöt is. Ami a higiéniára vonatkozik, tisztán kell tartani a végbélnyílás környékét. Lehetőleg minden székelés után meleg vízzel kell lemosni, és nem muszáj szappant használni, ez ugyanis kiszáríthatja a végbél környéki érzékeny bőrt, és fokozhatja a fájdalmat. Ki lehet próbálni a meleg vizes ülőfürdőt, alkalmazhatunk hideg vizes borogatást, jegelést. Ha pedig érzékeny az aranyér, akkor kerüljük a száraz WC papír használatát, inkább irritáló anyagtól mentes, nedves törlőkendőt használjunk, például babapospi törlőt.
2020. jún. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!