Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Beállt valakinek a rendszertel...

Beállt valakinek a rendszertelen menstruációja évek után gyógyszeres kezelés nélkül? AVIVA-torna, gyógyteák, barátcserje stb.

Figyelt kérdés

25 éves lány vagyok és mióta az eszemet tudom, nem volt rendszeres a menstruációm. Voltak időszakok mikor minden hónapban megjött kb. 3-4 hónapon keresztül, de mostanában csak minden 3 havonta van menzeszem. Voltam endokrinológusnál, nőgyógyásznál. Nincs betegségem, a hormonjaim rendben vannak, és szervi problémám sincs azonban a menstruációm nem normális.

D-vitamin, vas, cink, folsav hiányom van rendszeresen, de ezenkívül egészségesnek mondanám magam. Kis túlsulyom van (164cm, 69kg).


Az orvosok csak azt tudják mondani hogy fogyjak le, egyek D-vitamint, illetve fogamzásgátlót akarnak felírni, hogy legyen vérzésem.....


Én viszont szeretnék valami természetes megoldást. Volt valaki hasonló helyzetben? Segített a györgytea vagy esetleg az AVIVA torna? Ha igen akkor mennyi idő után volt eredménye?


Előre is köszönöm a válaszokat.



2020. jún. 2. 09:28
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

A vitamin és ásványi anyag hiány pont elég ehhez.

Ha ezek a hiányaid vannak, pont, hogy rohadtul nem vagy egészséges. Pótold őket akár étrendkiegészítőkkel, akár természetes úton vagy inkább mindkettő.

A tornától, teától nem fogsz tudni vitamint, ásványi anyagot a szervezetedbe juttatni és feltölteni a készleteket.

2020. jún. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs inzulinrezisztencia sem?
2020. jún. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az aviva nekrm sokat segített, de ásványianyag hiányt nem pótol. Nem fog megszűnni tőle a D vitamin hiányod.
2020. jún. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Pótlom a vitamint és az ásványi anyagokat. Egy idő után normális is lesz a szintjük, viszont ha nem szedem őket akkor megint alacsony lesz. Ez a probléma állandóan megvan.


Volt terheléses cukorvizsgálatom kicsit kevesebb mint 2 éve, akkor minden rendben volt. Édesapàm, illetve az ő családjában nagyon sokan cukorbetegek, szóval hajlamom van rá.

2020. jún. 2. 09:44
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem veszítenivalód nincsen az AVIVA tornával, ártani sem fog. Menj el tanfolyamra és tanuld meg. Én csak egy gyakorlatot próbáltam, a pánik gyakorlatot, és az bevált, bár ki tudja, végülis mitől jött meg: magától, vagy a gyakorlattól? Egy biztos, hogy amit a könyv is ír, hogy melegség érzés van a belső nemi szervek környékén a gyakorlatok után, az teljesen igaz. Nagyon érdekes érzés. Ha közben pótolod a vitaminokat, akkor adj esélyt a tornának is.
2020. jún. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Sssaszem ***** válasza:
Nekem sem állt be a menstruációm, úgysem lesz gyerekem, úgyhogy tök mindegy, hogy mikor jön meg. Nem szeretnék családot alapítani. Na engem egyáltalán nem érdekel a cukorterhelés. Unom a vérvételt akkor.
2020. jún. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!