Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hova fordulnátok a helyemben?...

Hova fordulnátok a helyemben? Milyen vizsgálat jöhet még szóba? Ha orvost is ajánlotok, azt külön köszönöm (Bp-n)

Figyelt kérdés

Április 11. óta állandó vizelési inger és enyhe alhasi fájdalom kínoz. Pisiléskor érezhetően nem tudom kiüríteni teljesen a hólyagomat, akármennyi ideig is "trónolok". A vizeletvisszatartással nincs gondom, nem járok ki többször, mint egyébként, csak a kínzó vizelési inger állandó. Emellett diszkomfort érzésem is van az érintett területen (nem tudom jobban megfogalmazni, nem csíp, nem viszket, egyszerűen csak kellemetlen).


Voltam háziorvosnál: Monuralt, majd Levofloaxcint írt fel. (Mindkettő antibiotikum) A tünetek pár napra elmúltak, majd újrakezdődtek.


Voltam urológián: negatív vizelettenyésztés, negatív hasi- és kismedencei ultrahang. A biztonság kedvéért írt egy újabb antibiotikumot (supprax) és hólyagerősítőt (bersanol). A tünetek ismét pár napra enyhültek, majd újra felerősödtek.


Voltam nőgyógyásznál: negatív cytológia (P2), negatív bakteorológiai kenettenyésztés (aerob baktériumra és gombára). Itt probiotikumot kaptam (Lacto Lady - tejsavbaktérium és tőzegáfonya kivonat van benne). Egyáltalán nem segített.


Gyógyszerész tanácsára szedtem még: Urostemol Feminát és Walurinal Maxot 1-1 dobozzal egymás után.


Párom volt urológián, szűrték az összes nemi betegségre, mindene negatív lett.(Nekem a nőgyógyász nem csinálta meg az STD szűrést, mert szerinte így felesleges - 3 éve vagyunk együtt monogám kapcsolatban.)


Ezután már mindkét orvos lerázott, mondván, hogy csak a stressztől vannak a tüneteim. Ugyanakkor az elmúlt 3 hónap volt életem legsresszmentesebb időszaka a home office-nak köszönhetően, úgyhogy ezt nem tudom elfogadni magyarázatként.


Hova tudnék MÉG fordulni? Érdemes pl endokrinológushoz fordulni? Vagy keressek egy másik - segítőkészebb - nőgyógyászt? Köszönök előre is minden tanácsot!



2020. jún. 3. 13:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Vannak még lehetőségek. Pl. fájdalmas hólyag szindróma, másnevén IC. Vagyis állandó vizelési inger, holyagfajdalom, diszkormfort érzés a hugycsővegnel. Oka, hogy a hólyag fala sérült, ezt leginkabb egy holyag tukrozessel lehet megnézi, ami draga, meg nem is szeretik csinalni, nehez rá orvost találni. Vagy pedig vizelési naplót kell csinálni (ha így rákeresel kidobja a google), ebbol is lehet rá következtetni. Gyógymódja nincs, étrend változtatás, és havonta holyagoblites orvos által, ami alkalmanként jó pár tízezer, és nem biztos hogy segít.

De ettől függetlenül mégis csak lehet stressz, hidd el. Akkor is, ha te nem erzed magad annak. Lehet idegesit a vírus helyzet, a karantén, valahol mélyen. Esetleg menj el meg egy nőgyógyászhoz, mert a hüvely guylladasa is okozhat hasonló panaszokat.

2020. jún. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Az IC-t az urológus azt kizárta, mivel az ultrahang is negatív lett (3 alkalommal is nézték). Meg azt mondta, hogy az IC nem egyik pillanatról a másikra jelentkezik, hanem fokozatosan jelentkeznek és rosszabbodnak a tünetek. Nekem meg 8 héttel ezelőttig semmi bajom nem volt. Vizelési naplót írtam, de abból nem derült ki semmi. Ugyanannyiszor megyek "ki" mint korábban, és ugyanannyit is iszom. A különbség csak az, hogy két pisilés között is állandó és folytonos az inger. De mivel tudom, hogy nem lesz jobb, ha kimegyek, ezért nem is rohangálok állandóan a wc-re. Sőt, igazából fel se állhatnék onnan, ha azt várnám, hogy "már ne kelljen".
2020. jún. 5. 09:59
 3/9 anonim ***** válasza:
En mégiscsak megcsináltatnám az STD szűrést. Nekem hasonló tünetekkel több nőgyógyász is elküldött hogy felesleges, majd visszamentem és közöltem mindenképp csinálja meg, nem érdekel mennyibe kerül kifizetem. Persze végig hallgattam hogy felesleges, túlreagálom, bekepzelem stb. Pár nap múlva jött az eredmény ami pozitív lett egy bakteriumra, 10 nap gyógyszer és el is múlt az egy éve fennálló problémám....pedig három orvos mondta többszöri alkalommal is h kizárt h pozitív legyen az STD-m...
2020. jún. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az STD szűrésen ugyanazt a 4 nemi betegséget nézik, mint amit most néztek páromnak az urológián. 3 éve együtt vagyunk. Az kizárt, hogy az egyikünk negatív legyen, ha a másikunk pozitív.
2020. jún. 7. 08:31
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálam is ugy volt h kizárt aztán megis
2020. jún. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ebben az esetben ez biológiailag nem lehetséges.
2020. jún. 7. 20:22
 7/9 Icamica71 válasza:
De bizony, hogy lehet. A férjem anno pozitív lett én negatív, de kaptam kezelést hogy ne is legyek az.
2020. jún. 23. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem mindenki él olyan életet, hogy ilyesmi szóba kerülhessen... Nem ebből kéne kiindulni.

Egyébként azóta kiderült, hogy allergia okozta a tüneteket.

2020. jún. 23. 07:42
 9/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, milyen allergia ha megkérdezhetem?
2020. jún. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!