Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális, hogy ennyi ideje...

Normális, hogy ennyi ideje nem jött meg?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 21 éves vagyok és öt évig szedtem fogamzásgátlót, amit idén februárban abbahagytam, mert szeretnék vele szünetet tartani az egészségem miatt. Következő hónapban, tehát márciusban úgy 2 hét késéssel meg is jött, azóta viszont semmi. A párommal természetesen védekezünk, és minden hónapban csinálok tesztet, eddig nem volt ezzel probléma. Nagyjából 5 napja erős fájásokat érzek, mint amikor meg szokott jönni, illetve hangulatingadozásaim is vannak, tehát totál olyan, mintha megjött volna, de vér nincs. Tesztet egyébként ma csináltam és negatív lett. Persze szeretnék eljutni orvoshoz, de a helyzet miatt még nem tudja a dokim, hogy fog rendelni, ezért addig is szeretném meghallgatni a tapasztalataitokat :) Ez mind, amit leírtam, normális lehet? :/

2020. jún. 5. 10:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Amit tapasztalhatsz lehet akár pms tünet is.Én mindig nagyon agybajos vagyok mielőtt megjön.Ha nem tette be gumi nélkül egyáltalán ,akkor biztos nem terhesség miatt késik.Előfordulhat ,hogy eltart fél évig is mire visszaáll a ciklusod, van akinek meg annyira bekavarja a hormonháztartását, hogy segítség kell hogy rendbe jöjjön.Ha 3-4 hónap után még mindig össze vissza jön meg, akkor menj el egy nőgyógyászati vizsgálatra ill. egy endokrinológushoz, aki majd küld vérvételre stb..hogy rendbe jöjjenek a dolgaid.De szurkolok, hogy rendbe legyél ezek nélkül is.
2020. jún. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"öt évig szedtem fogamzásgátlót, amit idén februárban abbahagytam"

Szerintem ez elég nagy változás a testednek ahhoz, hogy előbb hozzá kelljen szoknia, majd csak utána tudjon megint rendesen működni, ehhez kell néhány hónap.

2020. jún. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Normális. Mivel a tabletta szedésekor a szervezeted nem termelt hormont a bevitt mennyiség miatt, vissza kell állnia a szervezetnek. Ez eltarthat pár hónapig is símán, illetve be kell állnia újra, ha vannak kimaradások stb., amit tini korban is tapasztaltál, azok teljesen normálisak. Amennyiben félév után sem jön meg rendszeresen, azért lehet ott más is, érdemes orvoshoz fordulni. De azért sztem ha hamarabb elmész kivizsgáltatni, az nem árthat.
2020. jún. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Az abbahagyás után fél évig is tarthat míg helyreáll a hormonrendszered. Én márciusban hagytam abba és ezt az orvosom mondta. Ha fél év után is gondom van, menjek vissza hozzá. Mert addig ez normális hosszú szedés után. Időt kell adni a testednek.
2020. jún. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!