Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit csináljak, ha nem érdekel...

Mit csináljak, ha nem érdekel már a szex?

Figyelt kérdés
Igazából nem érdekelne a kérdés, ha nem nyaggatna a párom. Nem vele van a baj, mert senkivel se tudnám elképzelni a szexet. Fog.gátlót szedek lehet ez a baj, de már évek óta szedem, ez csak mostanában jelentkezett. Nem is tudom mikor volt utoljára heti szinten szex. Szedjek vitamint? Vagy valakinek van tapasztalata? 20l
2020. jún. 6. 11:07
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Nálam ugyan ez, mint nálad. Engem is csak a párom miatt érdekel. Mindent csinálnék csak szexelni ne kelljen.
2020. jún. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Vannak emberek, akik egyáltalán nem kívánják. Volt valaha, hogy konkrétan kívántad a szexet, vagy mindig csak 'hagytad magad'? Semmi gond nincs vele, ha az utóbbi.

Viszont ha az előbbi, akkor simán lehet a fogamzásgátló. Igazából a hormonjaid működésébe teljesen beleavatkozik. Elnyomja a peteérés folyamatát és ezáltal nem termelődnek saját hormonjaid, amik előidézik benned a vágyat. (Nem vagyok szakértő, de úgy tudom, nagyjából ez a lényeg, nyugodtan javítson ki bárki :) )

Kb 17 éves korom óta szedtem a fogamzásgátlót kisebb megszakítással 21 éves koromig. A végére semmi libidóm nem volt, és mivel szexuális életem elején kezdtem szedni, azt hittem ez így a normális.

Aztán abbahagytam kicsit több mint egy éve, és azóta hihetetlen mennyivel jobban élvezem a szexet.

Nekem ez az egész folyamatosan egyre rosszabb lett a szedés alatt. Nem volt egy pont, amikor észrevettem. Más mellékhatások miatt hagytam abba, de nagyon megéreztem a hatását a szexuális életemben.

Rengeteg hormonmentes fogamzásgátlási mód létezik,az óvszertől (számomra) sokkal 'jobbak'. Szerintem egy próbát megér a kipróbálásuk. :)

2020. jún. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
46%
2. vagyok, most látom, hogy azt írtad, hogy senkivel sem tudnád elképzelni, szóval ha ez mindig így volt, akkor keress rá az 'aszexuális' kifejezésre és olvasgass. Nem vagy egyedül és teljesen normális, ha úgy érzed te is közéjük tartozol. :)
2020. jún. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
Ja és legyél őszinte a pároddal, senkinek nem kellene szexelni, amikor valójában nincs kedve hozzá!
2020. jún. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha a probléma most jelentkezett, akkor nem aszexuális vagy. Nagyon valószínű, hogy a fogamzásgátló okozza, abba kellene hagynod! A másik lehetőség, hogy elfáradt a kapcsolatotok, és már nem vonzódsz hozzá, de ezt neked kellene tudnod.
2020. jún. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem vagyok aszexuális. Régebben 2 naponta szexeltünk, most már jó ha havi 1 megvan. Van amikor kívánom, de max havi 1-szer. Igazából pont az óvszer miatt kezdtem el szedni, mert kiszakadt és eseményutánit kellett bevenni, ezt pedig félévente 1-szer lehet eljátszani. Nincs baj a párommal, vonzódom hozzá. Lehet abba kéne hagynom akkor a fog.gàtlót.

2020. jún. 6. 15:25
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez alapján szerintem akkor nagy valószínűséggel a fogamzásgátló lehet az ok. Mi a párommal pl pesszáriumot használunk, az óvszert egyikünk sem szereti. Ezt pedig szinte nem is érezzük.
2020. jún. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
És ez nem csúszik el, nem esik le? Mennyire biztonságos?
2020. jún. 7. 21:42
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát, ki kell tapasztalni. Ha jól van felhelyezve, akkor biztonságos és nem mozdul el vagy csúszik ki. Ezt lehet ellenőrizni, ha takarja a méhszájat és a szeméremcsont felett van, akkor jól van felhelyezve. Ahhoz, hogy ezt megállapítsa az ember ismerni kell, hogy hol van a méhszáj, ami mindenkinek más.

Én a Caya pesszáriumot használom, ha a neten rákeresel, sok infót kiad, és akkor te is eldöntheted, hogy mit gondolsz erről. :)

2020. jún. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy megosztottad a tapasztalod :) a felhelyezése viszont nem lehet könnyű nekem, mert 2 ujj is sok :'D
2020. jún. 8. 20:35

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!