Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen betegségeket szűrnek...

Milyen betegségeket szűrnek ki egy átlagos nőgyógyászati vizsgálatnál?

Figyelt kérdés
És miket nem? Van amit külön kell kérni?

2020. jún. 24. 08:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Az én orvosomnál ebben benne van a hüvelyi uh, a bimanuális vizsgálat, a rákszűrés. Ezzel lehet szűrni elváltozásokat a méhben, a petefészekben, a hüvelyben. Benne van ugye a méhnyakrák szűrése és a kenetből a bacik, gombák is kitenyészhetnek. A mellvizsgálatot én külön szoktam kérni illetve a hpv tesztet is kérheted a rákszüréssel kombinálva, de ez nem minden rendelőben elérhető.
2020. jún. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Azért kérdeztem, mert volt, amit elfelejtettem mondani a nőgyógyásznak. Sokszor darabos a vérzésem, de igazából mindig is darabos volt, egy kicsit az utóbbi időben jobban.

Ez befolyásolta volna a vizsgálatot? Vagy a kenetből úgyis kiderül ha van valami?

2020. júl. 1. 13:47
 3/3 anonim ***** válasza:
A kenetből a fertőzesek derülnek ki és a méhnyakrák, ha volt hpv tipizálásod, akkor az is. Inkább a hüvelyi ultrahangon láthatna ezzel kapcsolatban álló infot, ott látja a méhed, a méhnyálkahártyát és a petefészkeket. Egyébként nekem is világ életemben darabos volt kicsit, a fogamzásgátló ezen kicsit enyhített, de mióta abbahagytam olyan, mint előtte. Mivel más panaszt nem okoz, a dokim szerint van, aki ilyen típusú. Ha nincsen mellette elhúzódó vérzésed, erős fájdalmad, hosszú (kb 60napos) ciklusaid, akkor lehet te is csak ilyen típusú vagy. Az előző válaszoló vagyok.
2020. júl. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!