Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzasgatlotol kinek milyen...

Fogamzasgatlotol kinek milyen valtozasok mentek vegbe a testeben?

Figyelt kérdés
Pl megnovekedett mell, kitisztult bor, kevesebb szor a testen... Ezek igazak? Elhizast is okozhat?
2020. júl. 8. 22:26
 1/8 A kérdező kommentje:
A nogyogyaszom a Lorell-t akarja felirni, ha esetleg pont ezzel a tablettaval lenne valakinek tapasztalata, de amugy minden tapasztalat erdekel mas fogamzasgatlokrol is.
2020. júl. 8. 22:29
 2/8 Metionin ***** válasza:
11 éve szedem (Lyndinette 20), azóta nincsenek hányással, szédüléssel, ájulással járó menstruációs fájdalmaim, "csak" sima fájdalom az első 2 napon. Nekem ez mindent megért. A bőröm szebb lett de valószínűleg nem ettől, hanem attól hogy a fogamzásgátló szedésével nagyjából egy időben derült ki a laktózérzékenységem és mióta erre figyelek, nincsenek pattanásaim. Amúgy mellnövekedés, súlyváltozás meg ilyesmik nálam nem voltak.
2020. júl. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

megnövekedett mell lehetséges, de ez a legtöbb nőnek inkább kellemetlen.

Nagyon ritkán előfordul súlynövekedés, de ez általában csak 1-2 kg.

A pattanások, szőrnövekedés, zsíros bőr ellen jó lehet a Lorell, mrt egy ún. antiandrogén progesztin kompnens van benne (dorspirenon).


Viszonylag mellékhatás még a vérezgetés ciklus közben - nem mindenkinnél van, és nem mindenkit zavar. Ha nagyon zavar, akkor esetleg próbáld ki a hüvelygyűrűt, annál a legritkább a vérzés az összes fogamzásgátló között.

2020. júl. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mai napig epilalnom kell a teljes arcom,h utcara tudjak menni.


Pedig mar anbahagytam 10 eve. Amikor szedtem ,2 naponta bott az arcszorom 5 mm-t!!


10 kilot hiztam tole. Igy a mellem is nagyobb volt ...



Osszezavarta a hormonrendszerem.

Felevente koromgomba.


Depresszios lettem tole. Evekig nem tudtam belole kimaszni,pedig akkor mar reg nem szedtem.


Minden nap savhanyas,hanyinger.


Hetente elojott a huvelYgomba.


Az elettarsam gyanusitgatott,h kivel fekudtem le.


Egy remalom volt.


Osszetevoi:


0,020 milligramm etinilösztradiol (etinilösztradiol-betadex-klatrátformájában) és 3 milligramm drospirenon filmtablettánként.



Egyébösszetevők (segédanyagok): laktóz-monohidrát, kukoricakeményítő,magnézium-sztearát (E470b), hiprómellóz (E464), talkum (E553b), titán-dioxid (E171) vörösvas-oxid (E172).



Ezt is tudd:


Egyes hormonális fogamzásgátlókat, köztük a Lorell filmtablettát használó nők depresszióról, illetve depresszív hangulatról számoltak be. A depresszió súlyossá is válhat, és időnként öngyilkossági gondolatokhoz vezethet. Ha Ön hangulatváltozásokat és depresszív tüneteket tapasztal, a lehető leghamarabb forduljon kezelőorvosához további ellátás céljából.


Lorell:


Mit tartalmaz a Lorell filmtabletta?

- A készítmény hatóanyagai: 3 mg drospirenon és 0,03 mg etinilösztradiol filmtablettánként

- Egyéb összetevők:

Tablettamag: laktóz-monohidrát, kukorica keményítő, hidegen duzzadó kukoricakeményítő, kroszpovidon (A és B típusú), povidon K-30, poliszorbát 80, magnézium-sztearát

Bevonat: részlegesen hidrolizált poli(vinil-alkohol), titán-dioxid (E171), makrogol 3350, talkum, sárga vas-oxid (E172).


SEMMILYEN szajon at azedheto fogamzasgatlo gyogyszert ne egyel,ha teljeserteku eletet akarsz. Hasznalj ovszert ! A legtobb payi megcsal es jobb,ha ovszerrel vedekezel. Akkoriban meg nemi betegsegeket is kaptam a baratomtol,akivel 2 evig jartunk.....

2020. júl. 9. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4-es vagyok: a mai napig sikositoval vagyok kepes csak szexelni. Kulonben fel perc utan felserul a nyalkahartyam.


Gratulalok a fogamzasgatlo kitalalojanak.


Ne szedjetek ilyesmit. Ne tegyetek tonkre az eleteteket.


Meg a parvalasztasban is akadalyozott. Ugye a szaglast elrontja. Igy nem vagy kepes kivalasztani hosszu parkapcsolatra valo ferfit. Csak alkalmatlan ferfiak vonzottak,akik rongykent bantak velem. Amiota abbahagytam,csak azota lettem ujra kepes osztonosen parkapcsolatra alkalmas ferfit valasztani. Ez jusson eszetekbe,ha szedtek ilyet es a parkapcsolatotok felresiklott boldogtalan.


A szaglas nagyon fontos az eletben!! Ne hagyd,h elvegyek toled .

2020. júl. 9. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Minimálisan nőttek a melleim, gyengébb a megvonásos vérzés (csak tisztasági betétet használok hozzá), viszont csökkent a libidóm és gyakori fejfájással küszködök amióta szedem. A bőröm nem volt pattanásos/problémás még a foggátló szedése előtt sem. Hízás nem jelentkezett nálam.
2020. júl. 9. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem csak a pattanásaim múltak el
2020. júl. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
12 évig szedtem. Az első 5 évben kb. a bőröm nagyon kitisztult, a melleim pedig 2 kosarat nőttek, de ezt leszámítva a súlyom nem változott. A következő 5 évben kicsit elkezdtem vizesedni, és a megvonasos vérzés előtti napokban borzalmas migrénem lett. Az utolsó 2 évben 5 kiló jött fel és nem tudtam lefogyni, a melleim eleinte csak feszültek, végül már egyfolytában fájtak,csak a 7 napos szünetben nem. Kb mindenen tudtam magam sírni es a libidóm teljesen lecsökkent. Aztán inkább abbahagytam, válthattam volna, de nem akartam tovább hormont szedni. Azóta minden tünetem elmúlt, nagyon jól érzem magam.
2020. júl. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!