Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fontos hogy évente elmenjek...

Fontos hogy évente elmenjek méhnyakrák szűrésre?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, több éve van barátom és csak vele szeretkeztem és csak is vele fogok, tehát nem váltogatom a partnereket, fiatal vagyok.


Egyszer, amikor először irattam fel a fogamzásgátló bogyót, volt szűrés is, de aztűn azt mondta a doki hogy nem sikerült jól mintát venni.


Ezóta már nem is voltam orvosnál, a háziorvos felirja nekem a tablettát szerencsére.


AZ oltásról mit gondoltok? Méhnyakrák elleni oltás.


2010. aug. 2. 16:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nekem is régóta van párom,én sem váltogatom őket...de a saját érdekemben én elmegyek évente a szűrésre!Nem ártasz magadnak,nem egy kellemes dolog,de jobb most menni baj előtt,mint amikor már késő lesz!

24/l

2010. aug. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Igen, fontos lenne. A méhnyakrák magasról tesz rá, hogy te csakn egy emberrel élsz szexuális kapcsolatot.

Már alapból az az orvos is hülye volt, aki szűrés nélkül felírta a tablettát.


Felőlem azt csinálsz, amit akarsz. De szerintem évente megér egy kis kellemetlenséget, hogy később ne kelljen kipakolni meg kemóra járni.

2010. aug. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
*te csak egy emberrel élsz szexuális életet
2010. aug. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
A rák ellen nincs oltás, esetleg HPV ellen
2010. aug. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Szerintem fontos lenne!

És még adnék egy jó tanácsot..ne mindig háziorvossal irasd fel, sttól, mert ő is kiadhatja a receptet, ez a kör a nőgyógyászod dolga + évenkénti vizsgálatok, nem hülyeségből jár mki hozzá.

2010. aug. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

HPV oltás általában azoknak kell, akik váltogatják a partnerüket, a családban volt is rá példa, hogy baj lett belőle.

A méhnyakszűrés elvileg fontos, a mell vizsgálata is, főleg, ha fogamzásgátló tablettát szedsz.

A hormonok miatt -bár sokan tagadják-, a mellben pl. csomók jelenhetnek meg.

Ha csak óvszert használnál, akkor azt mondanám, hogy hűséges társ mellett teljesen felesleges nőgyógyászhoz járkálni.

2010. aug. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

a rákszűrés nem a nemi betegségekről szól,

a magad érdekében tényleg érdemes évente egyszer nőgyógyászhoz elmenni

2010. aug. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

17:01-nek:

Hülyeséget írtál.

HPV oltást már 12 éves kortól lehet adni a kislányoknak,pedig ők még nem váltogatják ugyebár...

2010. aug. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Igen, ismertem olyan 9 éves kislányt aki méhnyakrákban halt meg, pedig ő sem váltogatta a partnereket hidd el :(
2010. aug. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
igen,fontos évente,a méhnyakrák veszélyes és alattomos,annál már csak a petefészekrák alatomosabb.
2010. aug. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!