Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan jöhet vissza a menstruá...

Hogyan jöhet vissza a menstruációm?

Figyelt kérdés

Habár hivatalosan nem lettem diagnosztizálva, egyértelműen az anorexia nervosa tüneteit produkáltam hónapokig. A fogyás és a nem megfelelő tapanyagbevitel következtében március óta nincsen havi vérzésem.



•Mit tehetek annak érdekében hogy visszaálljon a ciklusom?

•Tényleg el kell érni a 20 körüli testzsírszátalékot? (nekem jóval kevesebb)

•Ez lenne a szekunder amenorrhoea?



(A koplalast már abbahagytam, jelenleg napi 1000-1500 kcal között viszem be a táplálékot, próbálok minél egészségesebb és változatosabb ételeket fogyasztani)


16/l



2020. júl. 10. 23:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Dehogy hagytad abba a koplalást.
2020. júl. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Egyértelműen a koplalástól van, amíg nem éred el a minimális tetzsír százalékot nem fog megjönni. Érdemes lenne vérképet csináltatni, hogy nincs -e szükséged vas pótlásra.
2020. júl. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
És én mit tudok csinálni? Csak van valami, bármi ami segíthet!
2020. júl. 11. 06:44
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

Hány cm és hány kg vagy?

Ha nem elég magas a tetzsírszázalékod, akkor nem működik rendesen a hormonrendszered mert egy gyereket sem tudnál megszülni elég testzsír nélkül, így nem ad esélyt a szervezeted a megfoganásra sem.

De a vitaminhiány is elég egy ciklus felborulásához és napi 1000 kalória kevés, hogy hosszútávon fedezni tudd a szükségleteidet. Meg nem csak vitaminhány, de makrotápamyagot elégtalan bevitele is létezik és ezt viszont 100 százalék, hogy nem lehet 1000 kcalból megoldani! Kutatások szerint főleg a zsírbevitel emelése segít visszahozni a sportoló nők mentsruációját. [link]

Ez a cikk más sportolókra is igaz, csak pont futókról szól, viszont nagyon szépen összefoglalja a lényeget. Igazából tapasztalataim szerint olyan 15% testzsír esetén megjöhet a mensi természetesen, csak akkor tényleg eleget kell enni. Tehát én pl 15% testzsírral 3000 kalóriát toltam egy nap, és meg úgy is rendszertelen volt kicsit. És ha el is éred a 20 százalékot nem fog másnap megjönni, hanem hónapok kérdése míg a szervezeted megszokja, hogy biztonságban van!

Sok pihenés, evés, no stressz és minden oké lesz. Az is stressz, ha azon görcsölsz, mejön-e. Nyugi, ennyire, hogy ezen rágódj folyamatosan ezen rágódj, nem nagy dolog, valójában tudom, hogy nagyon sok sportolóval megesik. Ettől még nőgyógyászhoz menj el, ő majd kizárja az egyéb problémákat, ha vannak de mondjátok neki, hogy fogytál az utóbbi időben és akkor nem fog hülyén nézni, ha nem talál semmit.

2020. júl. 11. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
174 cm, és jelenleg 49 kg körül sajnos
2020. júl. 11. 07:24
 6/12 anonim ***** válasza:
70%
Ilyen alacsony súllyal nem is tud elég lenni a testzsírod, minimum 55 kg kéne legyél, de sztem 60 körül tudna csak megjönni
2020. júl. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
93%

Szia!

Én is anorexiás voltam. 11 hónapig kimaradt a menstruációm. Ahogy híztam vissza gyakran volt jött egy-egy csepp, amikor 100%osan visszajött a mensim aznap nagyon fájt a derekem és hát észrevettem a dolgokat :D Én egyébként szedtem barátcserje tablettát, bár akkor jött vissza a menstruációm, amikor abbahagytam a szedését.

2020. júl. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%

Még mindig túl sovány vagy, és túl keveset eszel. Ha szeretnéd, hogy visszajöjjön a menstruációd, valószínűleg el kell érned bizonyos súlyt. Fejben is rendben kell lenned hozzá, nagyon sokat jelent. Az étrend mindenképp tartalmazzon sok zöldséget, gyümölcsöt és fehérjét.

Segíthet, ha megtanulod az Aviva tornát. Egy alkalommal meg lehet tanulni tanfolyamon, utána már csinálhatod otthon zenére. Ha kitartóan, több hónapig rendszeresen csinálod heti 2 alkalommal, az rendbe teheti a ciklust.

2020. júl. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
93%

Nekem 2 évig nem jött meg, és amikor először visszajött, akkor én a sírás határán voltam.

Mit tehetsz? A legnehezebb dolgot kell tenni: enni, enni, és enni még egy kicsit. Nagyon félelmetes, tudom, de itt semmilyen más hókusz-pókusz nem fog csodát tenni.

Szerintem ez egész biztosan szekunder amenorrhea.

Fejben kell a legerősebbnek lenni, és mérlegelni kell a dolgokat: az a szám a fontosabb, amit a mérleg mutat VAGY a normális élet?

2020. júl. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell 20%, nekem 17% a testzsírom (teljesen egészséges vagyok), de full szabályos a menstruációm. Egy kicsit tényleg fel kell tornáznod, akkor visszajön majd. Hajrá!!
2020. aug. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!