Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szőrtüszőgyulladás és továbbfe...

Szőrtüszőgyulladás és továbbfertőződik?

Figyelt kérdés
Nem olyan rég az intim területen borotválás miatt(előtte radírozom mindig a bőrt,illetve utána is aloe verával kenem) kialakult egy nagyobb szőrtüszőgyulladás,ami napokig ott volt , míg végül kifakadt,gennyes volt, és napok múlva elfertőződhetett. Egyre nagyobb lett és a felszín vékony hártyás lett, már fájt is. Ez tovább is terjedt a combomra illetve a környékère, összesen 4 ilyen seb keletkezett, már annyira fájt hogy bőrgyógyászhoz el is mentem hamar. Megállapította,hogy a kezdetleges ártatlan gyulladás tovább fertőződött és ótvar lett belőle. Antibiotikumos krèmmel kezeltem, és elmúlt egy hét alatt. Azonban most újra van egy nagyobb,gennyes szőrtüszőgyulladás az intim területen,ami már feszít,legszívesebben kinyomnám. Mit gondoltok,hagyjam,majd elmúlik? Esetleg valaki járt már így? Mindig nagyon figyelek a higièniára, és körültekintő vagyok , így nem tudom ótvar hogy alakulhatott ki,illetve miért jönnek elő ezek a gyulladások.

2020. júl. 12. 20:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Az ótvar gennykeltő baktériumok miatt alakul ki.

Szóval valami baci került oda, nem tiszta kézzel nyúltál hozzá, a borotván volt valami, nem fertőtlenítetted le.

Most úgyis a vírus miatt annyi fertőtlenítőt lehet kapni mindenhol, vegyél egyet, de olyat inkább ami orvosi, és azzal fújd le mielőtt nekikezdesz. A borotvát meg egy használat után dobd ki vagy azt is fertőtlenítsd.

2020. júl. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ ! Mindig fertőtlenítem a borotvát,de akkor most jobban figyelek,egyszer használom csak a borotvát.
2020. júl. 13. 09:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!