Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Bakteriális vaginózis kezelése...

Bakteriális vaginózis kezelése házilag?

Figyelt kérdés

Bakteriális vaginózisom van. Nőgyógyásznál már jártam vele, nem is 1x,de eddig nem segített semmi. Most szeretném pihentetni a gyógyszeres/kúpos kezeléseket.

Aki járt már ebben a cipőben, tudna valami házi gyógymódot?

Már google-n próbáltam nézni ilyesmit, írnak ülőfürdőket, de nem találok "receptet" hozzájuk pl almaecetes ülőfürdőnél, hogy mennyiségre mennyi kell a vízbe, időben mennyit kell benne lenni stb :(

Aki tud valami ilyesmi házi kezelést, vagy egyéb tanácsot, az legyenszíves írja meg :(

Egy ideje már sajnos küzdök ezzel. Az orvos által felírtak max 1hétig segítettek eddig :/

A tüneteim nem vészesek:

Bő, híg hüvelyi folyás enyhén kellemetlen szaggal. Folyamatos nedvesség érzet, emiatt a közérzetem sem a legjobb :(



2020. júl. 15. 19:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha a nőgyógyászati kezelés sem segített akkor a házi praktikák sem fognak, csak lehet több gondot okozol vele.

Ha nem segít a nőgyógyász akkor érdemes elmenni másikhoz.

Szedsz fogamzásgátlót? Az is tud vissza térő hüvelyi fertőzést okozni.

Van rendszeres szexuális életed? Párodat kezelték? Ha nem, akkor lehet neki van valami problémája és oda vissza adjátok egymásnak.

2020. júl. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szedek fogamzásgátlót.

5hónapig mistrált, most nem rég váltottam miligestre. (Épp tegnap fejeztem be az első levelet belőle)

A fogamzásgátlóra gondoltam én is, hogy az lehet a gond,emiatt váltottam. :/

Van rendszeres szexuális életem.

A páromat nem kezelték, nem is említette az orvos, hogy bakteriális fertőzés esetén kéne Őt is :|

Illetve a fogamzásgátlókat sem vérvétel alapján írta fel.

Az orvos váltás tervben van, de nem szeretnék újra hasonló dokihoz kerülni, így még csak a keresgélés/vélemény kikérés/körbekérdezés fázisban vagyok, hogy ki volna a megfeleő orvos.

Azt gondoltam addig itthon talán tudok kezdeni valamit a dologgal.

2020. júl. 15. 20:15
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetben vagy váltasz fogamzásgátlót vagy abba hagyod a szedését. Az orvosnak a parodat is kezelnie kellett volna. Nekem is volt bakteriális fertőzésem én is, és a párom is kapott antibiotikumot.
2020. júl. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt hasonló és végül STD szűrés hozott megoldást...
2020. júl. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi segített azóta kérdező?
2023. febr. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!