Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Honnan veszitek észre, hogy...

Honnan veszitek észre, hogy megjött? Mennyivel előtte/utána kezditek el használni a tampont/betétet? Melyik márkát használjátok?

Figyelt kérdés

2020. júl. 18. 16:58
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Nem lehet nem észre venni. Majd te is észre fogod ha ott tartasz.
2020. júl. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Always betétet használok. Nagyjából egyébként is sejtem, mikor kell megjönnie (bár nem használok gyógyszert, így nyilván nem napra pontos mindig). Amikor tudom, hogy már esedékes, beteszek egy betétet, amit nyilván nem gyakran kell cserélni, hisz tiszta marad, csak ha befülled, vagy valami. Szóval ez nem olyan drága dolog, max. két- három darabot használok így el "feleslegesen". Általában eltalálom, és kb. fél napon belül megjön, mint ahogy számítok rá. Ugyanis azért kicsit érezni is lehet.
2020. júl. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Nagyjából lehet tudni, melyik napon jön még, az alapján, hogy korábban hány napos volt a ciklusod. Nekem pl 31-32 napra szokott megjönni. Előtte pár nappal ingerlékenyebb, érzékenyebb vagyok, könnyebben kiakadok bármilyen kis hülyeségen. Aznap pedig felfújódik a hasam és fáj. Én általában vékony tisztasági betétet már előtte 1-2 nappal használok. Ha erős a mensid, és sokat mozogsz azon a napon, a tampon jobb lehet. Először minit próbálj ki. Alapvetően a betét jobb ,(egészségesebb), de jobban oda kell figyelni, hogy ne csússzon el, ne ázz át, az nagyon kellemetlen... Mondjuk a tampon mellett is jó a tisztasági, mert az is átázhat, ha nem tudod időben cserélni. A tamponnál a higiéniára ügyelj felhelyezéskor.
2020. júl. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%
Mosható betétet használok, nem gyártom feleslegesen a hulladékot. Kényelmes, nem is érzem, a nap végén pedig kimosom. 😊 Ha megjön, akkor nyilván gyakrabban, de addig sem kerül semmibe, ha pár napig feleslegesen használom. 😊
2020. júl. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
Nekem mielőtt megjön mindig fájdogál egy kicsit a hasam, úgyhogy már nagyjából tisztában vagyok vele mikor fog megjönni, általában mindig pontos. Nekem reggelente szokott megjönni, pisilés közben mikor kitörlöm már látom hogy rózsaszínes pirosas a wc papír. Intim kelyhet használok.
2020. júl. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Körül-belülre kiszámolom vagyis megnézem a naptáramba, hogy mikor fog megjönni. Ha otthon vagyok, akkor nem teszek be semmit, maximum tisztaságit, de ha megyek valahova akkor van, hogy berakok egy egészségügyit csak a biztonság kedvéért. Én a naturellát használom.

Nálam semmilyen előjele nincs, tényleg semmi, csak az első 1-2 napon fáj a hasam kicsit és ennyi.

2020. júl. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudom hogy kb mikor jön meg akkor használok előtte néhány napig tisztaságit, így ha megjön se vérez össze semmit. Egyébként mindig reggel vagy este jön meg nekem, szóval sose ér váratlanul mert akkor itthon vagyok.
2020. júl. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Metionin ***** válasza:
Alapesetben amikor arra ébredek, hogy hányingerem van és nem bírok felállni a görcsöktől, akkor tudom hogy max 1 nap és itt van. Ilyenkor már tettem befelé a betétet meg vettem be a marék gyógyszert. Ám közel 11 éve szedek fogamzásgátlót, azóta pontosan tudom, hogy melyik nap jön majd és reggel teszem be a betétet. Általában akkor érkezik, amikor intenzívebben mozogni kezdek pl. sétálok valahová, így amikor ehhez a legközelebb eltudok menni mosdóba, akkor cserélem a betétet tamponra.
2020. júl. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mostanra már beállt úgyhogy tudom kb.mikor jönn meg.Néha szokott lenni pár eltérés.Reggel szoktam észre venni amikor elmegyek mosdóba és véres a bugyim/tisztaságim.Ha a bugyim lett olyan felveszek egy tiszta bugyit abba bele az Always Platinum 3-as/4-es méretű betétjét.Meg egy Always éjszakai super tampon.Előtte tisztaságit használok úgyhogy az felfogja.Aztán irány a suli.
2020. aug. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9 Always tampon az milyen? Még sosem láttam olyat.
2022. aug. 2. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!