Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért rövidült a menstruációs...

Miért rövidült a menstruációs ciklusom?

Figyelt kérdés
Nekem mindig ilyen 29-31 napos volt a ciklusom de vagy 4-5 hónapja ez 22-23 naposra változott. Fura mert nem így fokozatosan csökkent le, hanem egyik hónap még rendes másik hónapba meg egy héttel hamarabb. Meg is lepődtem rendesen. Gondoltam, hogy a sok stressz miatt, rendszertelen étkezés vagy valami de azóta se "állt" vissza. Lehet ezzel valamit kezdeni? Tudom, hogy ez még normális ciklus csak nálam eddig nem így volt és nem tudom mi történhetett hirtelen.

2020. júl. 26. 19:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát azt kell mondjam hogy sajnos ez ilyen. Igen ahogy mondtad normális. Ha nagyon zavar kivizsgáltathatod magad de 20 nap alatt szokás.

Hát lehet belső változás történt, de egyébként külső ok az étkezés és a stressz mellett esetleg egy új gyógyszer szedése/abbahagyása lehet még. Szóba jöhet még az életmód váltás is pl: nem csak a kaja, hanem a mozgás elkezdtél sportolni valamit vagy abbahagytál. A belső okok meg kivizsgálással derülhetnek ki. De ahogy mondtad a legtöbb nőgyógyász erre ha rendszeres a ciklusod azt fogja mondani hogy normális. Illetve ha változtatni akarsz akkor fogamzásgátlót fog javasolni (amit hülyeség lenne ezért szedni).

2020. júl. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen változásnál érdemes nőgyógyászhoz menni. Derüljön ki, ha valami hormonális bibi van a háttérben. Például hogy nincs peteérésed. Főleg, ha még babát szeretnél a jövőben.
2020. júl. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Lehet jövő héten elugrok dokihoz. Csak ezen kìvül nincs semmi, vérzésem hossza/mennyisége ugyanolyan semmi különösebb nem változott, csak hirtelen rövidebb lett, de azért még normális keretbe van. Csak zavar, hogy az eddigi 4 hét "szabadság" helyett most csak 3 hét maradt :(
2020. júl. 26. 21:55

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!