Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tegyek, ha nem rendszeres...

Mit tegyek, ha nem rendszeres a menstruációm és sose tudom, hogy mikor fog megjönni?

Figyelt kérdés

Lassan 4 éve menstruálok, de még mindig nem állt be. Anyám is így volt ezzel, neki csak szülés után állt be.

Én nem akarok gyereket, de ha akarnék se most vállalnék. Voltam orvosnál, azt mondta nincs semmi bajom, fogamzásgátlót tud nekem felírni, ha szerettem volna, de nem akartam, mert elég fiatal vagyok.

25 és 45-50 naponta szokott megjönni, sose tudom, mikor jön meg, ami egyrészt frusztráló, másrészt iszonyú ciki helyzeteket szül. Ráadásul sokszor azt hiszem, hogy meg fog jönni, mert amikor peteérésem van, akkor szokott fájni a derekam vagy az alhasam. Mit tegyek?


2020. júl. 29. 09:04
 1/5 Kerdesekkel teli ***** válasza:

Tulsulyos vagy?

Egeszsegesen etkezel?

Vagy sokat stresszelsz?

Mert ezek is befolyasolhatjak a menstruaciod, igazabol rengeteg dolog, de ha mar voltal dokinal, es azt mondod nem talalt problemat az mar egy jo hir, igazabol en is hasonlo helyzetbem vagyok, es en elgondolkoztam azon, hogy a fogamzasgatlo megoldas lehet, a barati koromben is sokan szedtek, ebbol az okbol kifolyolag, igaz hogy nem veszelytelen, de sok pozitiv hatast is eloidez.

2020. júl. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hasonlő helyzetben voltam. Mindig a legrosszabbkor jött meg, nem tudtam programot tervezni, sokat szaladgáltam a mosdóba megnézni, hogy úristen már megjött e, stb. Nem rábeszélni akarlak, de nekem a fogamzásgátló jött be. Beállt tőle tökéletes pontosra, sokkal kevesebbet vérzek, és nekem elég erős görcseim voltak, amik elmúltak. Én nem a tabletta mellett döntöttem hanem hüvelygyűrűt használok, kisebb a hormontartalma, nem volt tőle hányingerem hasmenésem, semmi. Én sem vagyok túl idős (18), de persze ez a te döntésed, nem feltètlen egészséges ilyenkor még.
2020. júl. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2020. júl. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ugyan ilyen helyzetben voltam, nekem is a fogamzasgatlo allitotta be. esetleg elmehetsz egy masik orvoshoz, hatha o tud valamilyen mas opcioval is szolgalni, ha te semmikepp sem szeretnel tablettat szedni
2020. júl. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
56%
Fogamzásgátlónál nincs menstruáció! Megszünteti azt, nem helyreállítja. Megvonásos verzésetek van tőle, ami nem menstruáció! Igazából lehet szedni tovább is a tablettákat, akár több hónapon keresztül is (nem mindet, hatóanyagtól függ, konzultáljatok az orvosotokkal). Azt tanították orvosin, hogy csak azért így szedetik a nőkkel, hogy utánozza a női ciklust. Ennél a mondatnál elgondolkodtam órán, hogy biztos a férfiak találták ki ezt.😂 Viccet félretéve, én soha nem szednék sem fogamzásgátlás céljából, sem más ok miatt fogamzásgátlót. Nem tartom normálisnak, hogy hormonokkal tömjem magam, ahelyett hogy kiderítsék, mi is a valódi bajom! Ha meg jól működök, minek akarnám tönkretenni? Tudjátok milyen mellékhatásai vannak ezeknek a bogyóknak?
2021. máj. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!