Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nemi herpesz ellen mit lehet...

Nemi herpesz ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Együtt voltam valakivel és utána alakult ki ez az egész. Voltam nőgyógyásznál és irt fel egy “húgyúti fertőzés elleni” krémet és hüvely tablettát a vírus miatt meg melle mondta hogy kamillaval és tejsavval oblogessem. Jovoheten jön meg a diagnózis de majdnem biztos benne hogy herpesz. Nagyon megijesztett mert ez kb a 4-ik férfi akivel voltam és ki gondolta volna hogy megfertőz.. Ha wcre megyek nagyon csip meg a törlésnel is meg alap.. mellé mit tudok tenni a gyorsabb, effektívebb gyógyulás érdekében? Valami krém vagy kapszula mellé vagy bármi..

Mert tényleg nagyon kellemetlen már lassan 1,5 hete van ez


2020. júl. 29. 12:52
 1/8 anonim válasza:
90%
Telviran kenőcs. Meg Isoprinosine tabletta, de ez vényköteles. Ezek tutik herepeszre, de a citromfüves ülőfürdő is sokat segít. Sajnos pár éve én is elkaptam (nem kell hozzá összevissza kefélni, nyilvános retyón, strandon is össze lehet szedni, vagy ha szájherpesszel orálozol, nekem vagy ez vagy a strand nem volt szerencsés), évente egyszer-kétszer kijön sajnos, de ha időben észreveszed és kenni kezded Telvirannal, akkor hamar elmúlik szinte fájdalom nélkül.
2020. júl. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
74%
Téged sem biztos, hogy egy férfi fertőzött meg egyébként, mert ahhoz h fertőzni tudj, aktív fázisban kell lenned, tehát ahogy most vagy, hogy ki vagy hólyagosodva. Ilyen állapotban viszont ember nincs a Földön, aki szexelni tud, annyira fáj.
2020. júl. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%

Azért jó eséllyel ezek szextől vannak... eleve hosszú lappangási idő lehet. szerintem az sem tuti, hogy csak a hólyag fertőz. elég keveset tudnak még ezekről a vírusokról.


Amúgy szívás, mert nem lehet megszabadulni tőle. És a tudat sem jó, hogy esetleg tovább fertőzől mást, meg a dilemma, hogy elmond e és ha igen mikor...


mindenesetre ha gumi nélkül szexelt veled és tudta,hogy fertőzött, akkor azért az...

2020. júl. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyébként nekem azt mondta a bőrgyógyász, hogy alig segít a krém, ha már kijött. Nekem az segít, ha vigyázok a bőrre olyankor és még a szárazság is jót tesz úgy látom.
2020. júl. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A nemi herpesz szextől van. Meggyúgyulni nem lehet, a vírus életed végéig a szervezetedben marad. Megfelelő kezeléssel tünetmentessé lehet tenni, de lesznek fellángolások, amikor napokig/hetekig nem élhetsz nemi életet.

A kezelést az orvos elmondta. Annyit tehetsz még, hogy sok folyadékot iszol (4 liter).


További probléma, hogy te is fertőzől; tehát a további kapcsolataidban csak óvszerrel szexelhetsz (ami egyébként még mindig nem ad 100%-os védelmet), illetve ha komolyra fordul a dolog, el kell mondanod a párodnak, hogy mi a helyzet.


Annyira azért nem tragikus a helyzet; az emberek több, mint 2/3-a herpeszes.

2020. júl. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#5 még annyit, hogy a száj és a nemi herpesz is fertőz keresztbe elvileg. szóval így is átadható.
2020. júl. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Bocs, de ez mind hülyeség, amit írtok.
2020. júl. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egy hét után jutottam el dokihoz!

Sírva pisiltam,kirepedt az egész. Ülni se tudtam,mert az egész huvelyemben duzzanatok lehettek.

Kaptam rá krémet,másnapra semmi változás,icipici sem.

Elkezdtem szedni a Lysine C vitamint.

Másnap reggelre tudtam pisilni fájdalom nélkül,a húgycső is bevolt dagadva,alig jött ki valami, a C vitamintól lejebb ment. Most délután van,a második nap,már tudok mozogni rendesen,nem szurkál,és szorít az egész huvelyem. Szóval én mostantól ennek a szedését abba nem hagyom!

+Alsol kenőcs!

Kamillát felforraltam és a fürdő vízbe öntöttem,nyugtatta kicsit.

Sok vizet ittam...

Arra figyelj,ha fogamzásgátlót szedsz,a gyulladáscsökkentőt ne szedd nagyon,mert növelheti a fájdalmat a doki szerint.

2020. szept. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!