Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruációkor hányok és...

Menstruációkor hányok és nagyon fáj a hasam meg a derekam? Meddig fog ez tartani?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, voltam már nőgyógyásznál, nem szerencsére nem talált semmit, bár nem tudom, hogy ez jobb-e így. Azt mondta, sok tinilány van így az én koromban.

Áprilisban fél 5-kor felkeltem arra, hogy fáj a hasam, de nagyon. Kimentem a konyhába, ittam egy kis vizet, kihánytam. Bevettem egy fájdalomcsillapítót, kihánytam. Ez az állapot 1 órán át tartott, de pokolian fájt a hasam. Utána kutya bajom se lett. Most júliusba (ma) megint arra keltem fel, hogy fáj a hasam. Kimentem, ittam és bevettem egy fájdalomcsillapítót, de kihánytam. Most nem fájt annyira a hasam, mint áprilisban, de viszont több ideig tartott a szenvedés, 3 óráig tartott ez az állapot. Viszont durvább volt a hányás. Amikor már nem volt mit kihányjak, elkezdtem öklendezni, az még rosszabb volt.


Nem tudom, hogy ez véletlen, vagy hogy így lesz-e mindig, de mind a 2 alkalommal 5-kor keltem fel a fájdalomra. Azt nem tudom, hogy mi lesz így az iskolával, mert így nem fogok tudni majd menni. Remélem marad ez a reggeli-hajnali rosszullét és nem a suliban jön majd rám. Ez mégis meddig fog tartani? Hány évig? Ha sportolok, az jó rá? Lehet, csak nekem kicsi a fájdalomküszöböm, de tényleg elviselhetetlen volt a fájdalom, és fájdalomcsillapítót se tudok rá szedni, mert kihányom a vízzel együtt.



2020. júl. 30. 09:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha javasolhatom akkor keress másik orvost

Az nem lehet hogy nem találnak semkit mikor ilyen rosszul vagy


16/L

2020. júl. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Másik doki, ezek nem normális menzesz tünetek!
2020. júl. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%
Én is másik orvos felkeresését javasolnám. Az oké, hogy görcsöl a hasad a menstruációd idején, de ezek a szintű rosszullétek már messze nem mondhatóak normálisnak. Ráadásul így a gyógyszer sem fog hatni, ha kihányod.
2020. júl. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz túl biztató amit írok: barátnőm szenvedett ennyire tinikorában.

Fájdalmai voltak, hányt, többször volt, hogy csak injekció segített neki, suliba se ment olyankor. Nála se találtak semmi kórosat.

Idővel "kinőtte". Nekem csak nagyon erős fájdalmaim voltak, de amióta szültem, megszűntek (a szülés igazi wellness volt a menstruációs fájdalmak mellett)

2020. júl. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nekem is ezek a tüneteim vannak évek óta. Az orvosok semmit nem találtak.

Amik valamennyivel megkönnyítették: a pms tünetek kezdetén a vitamin szedés (vas, magnézium, C vitamin), algoflex M és a meleg víz. A vízben el tudok lazulni és jót tesz a hasamnak (az nem elég, ha rárakok valami meleget).

2020. aug. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!