Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Aki túl van a változókoron,...

Aki túl van a változókoron, az már nem is lesz többé terhes?

Figyelt kérdés

Tehát azok a nők akik klimaxoltak, nincs többé menstruációjuk sem, akkor azoknak már nem kell fogamzásgátlót szedni, hogyha szexelnek nem tudnak teherbe esni, mert nincs meg bennük az ami megtermékenyül? És azok a nők a későbbiekben is kívánják a szexet, simán megtehetik védekezés nélkül és emiatt nem kell félni, hogy gyerekük lesz? Vannak olyan nők akik ezután még többet akarnak szexelni? Úgymond ettől jobb a szex, hogy elélvezhet a férfi, mert sperma nem okoz a nőnek terhességet?

Bocsánat, ha udvariatlanul fogalmaztam, de én nem tudom ezeket a női dolgokat mert nem vagyok nő. Viszont kíváncsi vagyok rá, hogy van ez.

20/F



2020. júl. 31. 09:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezek azért elég alap dolgok, nem kell nőnek lenni hozzá. Ha az dott nőnél természetes módon (életkori sajátosság miatt) befjeződik a peteérés, értelemszerűen megszűnik a teherbe esés lehetősége. A nemi vágy csökken az életkor előrehaladtával, de nagy különbségek vannak. Így lehet olyan 50 éves nő, akinek nagyobbak az igényei, mint egy 30 évesnek.
2020. júl. 31. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
"de én nem tudom ezeket a női dolgokat mert nem vagyok nő" - LOL! De azért biológiaórára jártál, nem? - Amúgy 1-es mindent elmondott.
2020. júl. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%

Huu bazz, ne haragudj, de ezek tényleg elég alap dolgok, még ha férfi is vagy. Nemcsak a nőknek kell tudni ezeket, szexnél ketten vagytok ott, nektek is tisztában kéne lenni, hogy van ez a termékenység dolog.

Egyébként igen, ha megtörtént a klimax, és nincs már peteérés, akkor teherbe sem lehet esni. De lehetnek meglepetések, előfordulhat, hogy kimarad pár hónapig a vérzés, azt hiszi a nő, hogy akkor ennyi volt, aztán mégse. (Például anyám 40 éves volt, mikor tesómmal teherbe esett, előtte vagy 10 évig nem sikerült neki pedig akarták. Szóval nem olyan egyszerű ez).

2020. júl. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

#3 Az érdekes eset.

#2 Jártam biológia órára, de arról sosem volt szó, hogy aki túl van ezen az még van szexre vágya. Meg igazából arra gondoltam, hogy vannak-e itt nők akik beszélnének a saját tapasztalataikról. Nekem sajnos nincs nőm akivel ezzel meg tudnám beszélni, ezért kérdezem.

Így beágyazom ezt is a kérdésbe:

Azok a nők akik túl vannak a változókoron élnek még szexuális életet, ha igen mennyivel másabb érzés védekezés nélkül?

2020. júl. 31. 10:06
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, ha egy évig kimarad a vérzés, akkor már nem kell védekezni.

Igen, némelyik nő él nemi életet, van aki nem. Aki igen, annak valóban jobb, hogy végre nem kell védekezni. Sőt, nem kell havonta azt a pár napot sem kihagyni. Egész életünkben a nem kívánt terhességtől tartottunk, most ez nincs.

2020. aug. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!