Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kezdő tamponhasználó vagyok:...

Kezdő tamponhasználó vagyok: tényleg a méhnyálkadarabok visszavándorolnak a méhüregbe?

Figyelt kérdés
Olvastam egy cikket a tampon veszélyeiről, és miért ne használjunk tampont. Lehet, hogy ez egy tampon lejárató reklám volt, nem tudom eldönteni, de szó szerint úgy írja le, hogy: a tampon miatt a méhnyálkadarabok visszavándorolnak a méhüregbe, és emiatt akár endometriózis is kialakulhat. A cikk azt is megemlíti, hogy ne kényelmi szempont alapján válasszunk, hogy betétet vagy tampont használjunk, hanem azért válassszuk a betétet, mert az olyan endometriózisos betegek száma nagyobb, akik tampont használnak.

2020. aug. 1. 21:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha benn hagyod a tampont 6-8 órákra, tehát 2x cserélsz egy nap, kaphatsz szép fertőzéseket, betegségeket, akár életveszélyeset is. Ha olyan alacsony a vérzésed mértéke, hogy nem kell 4 óránként cserélned, akkor felesleges tampont használnod. Nekem pl fáj tőle a hasam, és a vérzésem is kevés, ezért nem használom. De ha normálisan cseréled, elegendő vérzés mellett, akkor nem, nem lehet baj. Az tényleg csak egy lejárató kampány volt.
2020. aug. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%
Ez hülyeség, én tampont használok kb 15 éve, ugyanúgy megvannak a mehnyalka darabok a tamponban is.. sztem a betét sose tud olyan higiénikus lenni, mint egy tampon, tényleg a gyakori cserére kell odafigyelni, de ilyen már csak a gravitáció miatt se lehetséges, hogy nyalkadarabok visszavándorolnának...
2020. aug. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Több mint 10 éve tampont használok éjszakára is. Soha semmi baj nem volt. Nyilván cserélni kell és kezet fertotleniteni előtte, de megváltás a betethez képest.
2020. aug. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát az enyémek nem vándorolnak vissza az fix, kijönnek a tamponnal együtt.
2020. aug. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!