Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menjek-e endokrinológushoz?

Menjek-e endokrinológushoz?

Figyelt kérdés

Évek óta szenvedek a mensi alatt, iszonyatos görcsök, rendszretelen ciklus, pattanásos bőr, hajhullás, barna foltok a bőrön stb.

Jövőre szeretnénk belevágni a babaprojektbe, azonban előtte mindenképp szerettem volna alaposan kivizsgáltatni magam.Épp esedékes lett volna az éves rákszűrés, amikor már a ciklusom 53 napján jártam, menszeszem még jelét sem mutatta. Úgy döntöttem, elmegyek magán úton nőgyógyászhoz.

2 nappal előtte szex után elkezdtem vérezni, annak tudtam be, hogy végre megjött..viszont ez csak pecsételés volt, ami másnapra el is múlt.

A nőgyógyász alaposan kikérdezett, megvizsgált. Több apró cisztát talált mindkét petefészkemben. Írt fel Duphastont, amit 3 hónapig kell szednem.

Rákérdeztem, hogy ő a helyemben elmenne- e endokrinológushoz? Egyből rávágta, hogy nem mert csak teletömne hosszú távon hormonokkal.Ti mit tennétek?



2020. aug. 10. 14:58
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A nőgyógyász különböző hormonokra irányuló vérvételt nem kért?


Én annó endokrinológus-nőgyógyásznál jártam rendszertelen ciklus, fájdalmas menstruáció problémával, állami rendelésen. A vizsgálatok pontos sorrendjére nem emlékszem, de volt több vérvétel (hormonok, cukorterhelés) egy rakat UH, elküldött belgyógyászati irányba is, és fogamzásgátlót is tanácsolt, ami igen, valóban hormon. Mindezt úgy, hogy volt párkapcsolatom, és nem akartam még gyereket. Amikor ciklussal összefüggő migrénem volt, abbahagytam. A doki kivizsgálásban addig ment, hogy endometriózis gyanúval laparoszkópos műtét, miután minden mást kizárt.


Amúgy a Duphaston is hormon...


Ha pénztárcád, időd engedi szerintem menj el endokrinológushoz.

2020. aug. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem endokrinológushoz mennék el első körben, hanem normális nőgyógyászhoz. A nőgyógyász - ha értene hozzá -, akkor elküldene hormonvizsgálatra és értékelni is tudná. És ha abban olyat lát, ami nem rá tartozik (pl. pajzsmirigyprobléma), akkor elküldene endokrinológushoz.

A Duphastonnal szarra se mész, azon kívül, hogy lesz tőle egy megvonásos vérzésed.

2020. aug. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!