Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 18 napja mensruálok. Doki?

18 napja mensruálok. Doki?

Figyelt kérdés
Július 31 óta menstruálok, azaz 18 napja folyamatosan. Illetve ezen kívül 22 napot késett is, ugyanis július 8-án kellett volna megjönnie, ehelyett 31-én jött. Orvosi eset?

2020. aug. 17. 23:10
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Nagyon-nagyon gyorsan
2020. aug. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
70%
Minél hamarabb keress fel egy szakembert! Az egészség nem játék
2020. aug. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
33%

Nőgyógyász !!!

Valószínűleg fogamzasgatlot ad ami ha szedsz meggátolja a menstruaciot. És vannak olyan napok amikor nem kell szedni akkor fog meg jönni és így tovább

Addig fogod szedni így mig a hormonok be nem állnak

A testvéremnek volt hasonló problémája ezért tudok ennyi mindent

2020. aug. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Gyorsan menj el dokihoz akár egy vetélés miatt is lehet
2020. aug. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Orvos! De a fogamzásgátlót hanyagold. Az egy megvonásos vérzést idéz elő problémát nem oldja meg. Semmit nem tesz a hormonok beállítása érdekében. Ahogy abbahagyod lehet rosszabb lesz. A problémát kell megkeresni és azt megoldani nem mesterséges ciklust előidézni a probléma megoldása nélkül.

Olyan gyógyszert kapsz biztos ami abba ezt leállítja de utána részletesen ki kell vizsgálni. Hosszú vérzés esetén küretet is szoktak javasolni, ultrahang, vérkép, tesztek. Keress egy megfelelő orvost, jó lenne ha egyben endokrinológus/nőgyógyász lenne. Ha pedig nem az akkor érdemes endokrinológust is keresni.

2020. aug. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
21%

#5 valószínűleg a nőgyógyász fogja ajánlani a fogamzasgatlot a testvéremnek is azt irt fel az orvos

Nem magunktól okoskodtunk

2020. aug. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen ezt csinálja egy hanyagabb orvos. Mert lusta elküldeni kivizsgálásra. Nekem is voltak a ciklusommal problémáim, soha nem ajánlott fogamzásgátlót. Mindig a vérvétel volt az első vagy endokrinológus és ő küldött el. Egy ilyen mögött nagyon sok minden állhat a fogamzásgátló elnyomja nem megoldja. Ha meg van a probléma lehet orvosolni, általában egy ilyen hosszúra nyúló vérzés esetében a küret vagy a vérkép mutatna ki valamit pl: polip is okozhatja stb. Ettől függetlenül úgy szedi a fogamzásgátlót ahogy akarja, meg mondhatod hogy a te orvosod ezt mondta, az enyém meg ezt. Én csak azt akartam a kérdezőnek sugallni hogy ha egyből rárepül a fogamzásgátlóra valószínű elnyomja a valós okot ami a vérzést okozza más kivizsgálasok nelkül. Fel kell keresni a megfelelő orvosokat, mint már említettem nőgyógyászt és endokrinológust.
2020. aug. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Voltam dokinál, felírt egy Norcolut nevű gyógyszert, amitől ha minden igaz elmúlik a vérzés.
2020. aug. 18. 16:16

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!