Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tegyek, ha olyan szinten...

Mit tegyek, ha olyan szinten fáj peteérésnél a petefészkem, hogy nem bírok menni, és pisilésnél már fáj, nagywc-zni meg ilyenkor el se tudok menni, mert úgy érzem, hogy szakadok szét a medencecsontomnál?

Figyelt kérdés

Voltam nőgyógyásznál, 3-nál is, és azt mondta, hogy normális.

Anyámtól ezt örököltem, és úgy érzrm, hogy ebbe bele fogok rokkanni és előbb-utóbb öngyilkos leszek miatta.

A menstruációm alapból kész katasztrófa, mert sose rendszeres, ráadásul az első napon olannyira fáj, hogy megmozdulni nem bírok és hányok. Fajdalomcsillapítót se tudok bevenni, mert kihányok mindent, még a kólát is. Ha ez még nem lenne elég, még ovulációs fájdalmam is van. Fáj a jobb petefészkem, hogy minden egyes pisilésnél elkap a sírás, mert fáj. Ha megyek, akkor is fáj.

Szedek fogamzásgátlót, de sz.rt se ér. Meg van beszélve a doktorommal, hogy a menstruació első napján csak betelefonálok, hogy megvan, aztán másnap bemegyek az igazolásért. De amikor a petefészkem fáj, akkor arra nem írhat ki. 3 napig szokott fájni a petefészkem, és nem írhat ki. De ha tesi van, akkor kész kínszenvedés minden mozdulat. Amikor ülök a buszon, és átmegyübk egy kisebb bukkanón, akkor is feszül. A tesi tanár meg sose engedi, hogy ne tesizzek, mert neki is van egy lánya, meg van felesége, akik kibírják a menstruációjukat meg az ovulációjukat, és nem hisztiznek úgy, mint én, mert ez egy természetes folyamat. Férfi, és nem érti meg, hogy ez nem hiszti.

Sajnos ezek miatt mentálisan se vagyok jól sose, és a legnagyobb kiutat a halálban látom. Olyan ciki ez az egész, hogy folyton mindenkinek magyaráznom kell, hogy ez nem hiszti, meg mindig nőgyógyászról nőgyógyászra, orvosról orvosra kell jarnom, és nincs megoldás. Oké, tök jó, hogy egy napot csak úgy potyára itthon lehetek mások szemében, de én ezerszer inkább mennék iskolába, minthogy itthon összehányva feküdjek. Próbáltam már az aviva tornát is, de nem segített. Anyámnak is ez volt, neki 8 évig volt ez. Amikor éppen nem ovulálok és nem menstruálok, folyton azon rettegek, hogy mikor fog ez bekövetkezni. Ingerült vagyok és fesźült, sokszor elkap a sírás. Ráadásul a munkahelyem nem fogja ezt tolerálni, hogy én minden hónapban egy napot otthon vagyok. Fél éve van ez. Anyámnak 8 év kellett, mire elmúlt. Ha belegondolok abba, hogy nekem 8 évig ez lesz, én abba belehalok. Rögtön az öngyilkosság jut eszembe. Egyszer próbáltam öngyilkos lenni, de sajnos nem sikerült.

Most is ovulációs fájdalmam van. 2 napja nem nagywc-ztem, emiatt már nemcsak a petefészkem, de a gyomrom is fáj. Egyszerűen nem megy ilyenkor nagywc-znem, mert nagyon fáj a petefészkem.

Mit tegyek? Nem bírom már. Már most 1 órája sírok, mert nem bírom. Nem vagyok normális, kattanok meg fele, vagy én nem tudom, de folyamatosan ingerült vagyok, és ezt mindenki észrevette már. Olyan szimpla kérdésekre is ingerülten válaszolok, mint a "Mennyi az idő?"

Engem nem nyugtat meg az, hogy lehet, hogy egyszer majd jobb lesz. Nem nyugszom meg tőle. Én azt szeretném, ha most lenne jobb. Komolyan mondom, még azt is bevállalnám, hogy életem végéig minden egyes napon menstruáljak, csak ne fájna és ne lennék rosszul és nem lenne hányingerem meg nem hánynék. Megváltás volna.



2020. aug. 28. 13:32
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:

16 éves vagyok.

Amikor menstruálok, akkor nemcsak a hasam fáj, hanem a derekam és a combom is.

2020. aug. 28. 13:33
 2/33 A kérdező kommentje:

Anyámnak úgy kezdődött, hogy 2 évig szédült amikor menstruált, 2 évig hányt, 2 évig elájult, 2 évig meg olyan rosszul volt, hogy minden egyes menstruációjánál ki kellett hívni az ügyeletet, hogy infúziós fájdalomcsillapítót vagy injekciós fájdalomcsillapítót adjanak neki. Aztán 40 éves korába előjöttek a tünetek, és 46 éves korában kivették a méhét. Ugyanez volt nagyanyámmal is, csak neki 44 éves korában vették ki a méhét.

Én nekem 12 évesen jött meg, 1 évig semmi bajom nem volt, 2 évig szédültem, és most fél éve hányok is, 3 hónapja van ovulációs fájdalmam.

2020. aug. 28. 13:37
 3/33 Pekka ***** válasza:
88%
Málnalevél+palástfű tea. Naponta 1-1,5 liter. Segíteni fog.
2020. aug. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
98%
Endometriózisra keress rá a neten. Az ilyen szintű fájdalom nem normális (meg ha orvosok is mondják). De amit leírtál, gyanúsan endometriózis, csak sajnos, a nőgyógyászok többsége nem ismeri fel. Neked egy jó endokrinológus kell, nem nőgyógyász. Olyan orvos, aki ért az endometriozishoz. Kitartást kérdező, sztem van megoldás, csak megfelelő orvos kell.
2020. aug. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
96%
Valami nem kerek a történetben. Ha fogamzásgátlót szedsz, akkor nincs peteérésed. El kellene menned egy másik nőgyógyászhoz, és megnézetni, hogy nem -e cisztáid vannak.
2020. aug. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Endokrinológusnál is voltam pedig, és nem mondott semmit. A masodik nőgyógyász odaküldött. Még vérképet is csináltattam, ott se volt semmi.
2020. aug. 28. 14:17
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

Fogamzásgátló mellett nem lehet ovulációd.

Endometriosis szoba jön, de azt laparoszkópiával lehet diagnosztizálni.

2020. aug. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy az endometriosis nem endokrinológiai betegség, hanem nőgyógyászati.
2020. aug. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
98%
Fogamzásgátló szedése alatt nincs peteérés és menstruáció sincs. Megvonásos vérzés van. Ha a foggátló sem használ, akkor abba kellene hagyni, mert így csak feleslegesen tömöd magadba a hormont. Helyedben egy 4. nőgyógyászt is felkeresnék. A fájdalomra vannak erős fájdalomcsillapítók kérjél receptre a háziorvostól.
2020. aug. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
58%

Ne haragugdj, hogy nem olvastam vegig, csak a kerdesedre valaszolok. Harminc eve menstrualok, es nekem nagyon gyakran elviselhetetlenul faj az ovulacio, menni egyaltalan nem tudok, utcan is ultem mar le. Viszont beveszek Nurofent, es felora mulva sokkal jobb. Gyogyszer nelkul muszaj volna fekudnom, es a gattajekot massziroznom. Nekem eles kesszuras-erzes van a vegbelemben.

Nekem semmilyen elvaltozasom nincs. Magannogyogyaszhoz evente jarok szuresre, huvelyi ultrahang is van. Tobb orvosom volt ennyi ido alatt.

Nekem ez nem minden egyes honapban van. Erosen mukodnek ilyenkor a hormonjaim, pl ilyenkor azonos testsuly mellett nagyobb kosarmeret kell egy hetre ra es a mellem is feszul.

Nem feltetlenul betegseg. De en mindig hordok magamnal fajdalomcsillapitot, es az elso sajgasra beveszem.

2020. aug. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!