Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció utáni napokban...

Menstruáció utáni napokban petefészek fájdalom, szurkálás, tapasztalt már ilyet valaki? Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Már nem az első alkalom hogy ezt érzem. Néhány napig szoktam érezni 2-3 mp-re egy nap. Erősebb szúrás, elég kellemetlen fájdalom abban a petefészekben amelyikben a peteérés volt.

(Azt is meg szoktam érezni de az mas jellegű fájdalom szokott lenni.)

Ami érdekes hogy mindig csak a jobboldali petefészkemben szokott ez megjelenni. Tehát 2 havonta szoktam érezni, azt sem mindig, de mostanában sokszor előfordul. Nőgyógyászhoz rendszeresen járok, van már 1 gyermekem is.

Eddig ezt nem jeleztem neki mert nem volt számottevő, de legközelebb biztos fogom említeni.

Akinek volt/van hasonló érzése az tudja hogy mitől lehet?

(Egyébként 32 éves vagyok, átlagos testalkat. Menstruációm 36-37 naponta van évek óta, de ezzel nincs más gondom.)

Köszi előre is!



2020. szept. 6. 08:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Ovulációs fájfdalom?
2020. szept. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hasonló, de nem az és nem is lehet az. Ugyanis közvetlen a menstruáció után jelenik meg, elég erős szúró fájdalom. Most pl 4 napja múlt el a vérzésem és a mai napig is éreztem minden nap. És mindig csak a jobboldalon van. Gondoltam esetleg pco-ra, mert egyszer évekkel ezelőtt mondta nekem egy orvos hogy van pco jellegű tünetem és ez okozhat fájdalmat a petefészekben.

De nem hiszem hogy ilyesmi van, mert mondom évek óta nem volt erre utaló jel a nőgyógyászati vizsgàlatokon.

Azt nem értem igazából hogy miért fáj pont az a petefészkem amelyikben pár hete peteééresem is volt. 😕

2020. szept. 6. 14:13
 3/8 anonim ***** válasza:
Tudom már nem mostani a kérdés, de hátha el tudnád mondani, hogy végül kiderült, hogy mitől volt az a fájdalom? Hasonló helyzetben vagyok.
2021. dec. 22. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szia! Sajnos nem tudom, de arra gyanakszom hogy a peteéréssel lehet összefüggésben. Talan ahogy elkezd dolgozni a petefészek, azt érezhetem? De azota is gyakran van. Majdnem minden ciklusban. 🤷🏻‍♀️

Viszont nem hiszem hogy bajt jelez, mert viszonylag rendszeres a verzesem es peteeresem is van mindig. Ha nalad is igy van akkor szerintem nem kell aggodnod

2021. dec. 26. 14:03
 5/8 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen, hogy válaszoltál.
2021. dec. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Nekem ugyanez a helyzet áll fenn, ahogy elmúlik a vérzés, rá 1-2 napra elkezdi ezt a (jellemzően) jobb oldali szurkálást. Januárban annyira erős és fájdalmas volt, hogy teljesen össze kellett görnyednem, teljes hasi és kismedencei ultrahanggal sem láttak semmit. A menszeszem pedig pontosan jön meg mindig +/- 1-2 nap,nem hosszabb/rövidebb/erősebb/gyengébb, mint máskor. Úgyhogy nekem sincs ötletem mitől lehet, de nagyon zavaró tud lenni :/
2022. ápr. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok. Nem mai a ,,poszt” de hatha erre néz valaki:)

Nekem ugyanez a bajom. Menstruacio utan jobb oldali petefeszek szurkalas. Nekem ez az elso ilyen. Menzesz utan már lassan 3 hete tart. Minden nap fajdogal de nem egesznap. Fájdalomcsillapito nem kell mert eros a fájás de zavaró. Voltam emiatt nőgyógyásznál de semmi kórosat nem talált. Pedig vett több fajta kenetet, rakszures, huvely uh, tapogatas de semmi. Utana elmentem laborba, semmi. A nögyógyasz ovulacios fajdalmat mondott de hogy mar lassan 3 hete??? Semmi mas bajom nincs. Am tok jol erzem magam.

Remelem a kov. verzessel ez elfog tunni.

2023. febr. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
6os válaszoló vagyok, azóta már 25 hetes kismama :) Nekem a sokadik vizsgálat sem tudta megmondani mitől van, peteérési fájdalomnak mondták nekem is. Meg az egyik "kedves" doki aztal nyugtatott, hogy "nincs még gyereke, feszesek az izmok inak, ez normális. Szüljön és majd elmúlik" 🙄
2023. febr. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!