Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Trombózisra utaló jeleknél...

Trombózisra utaló jeleknél azonnal hagyjam abba a fogamzásgátló szedésèt?

Figyelt kérdés

Egy hónapja szedek fogamzásgátló tablettát. El kell mondanom, hogy a nőgyógyász annyit csinàlt, hogy megkérdezte, van e trombózisos a családban, (nem volt es nincs is) és mindenféle vérvizsgálat nélkül felírta a gyógyszert. Tudom, hogy igényelnem kellett volna, de felhívtam a háziorvosom, hogy ilyenkor nem kellene e vérvizsgálat, és azt mondta nem.

Azonban mostanában észrevettem dolgokat magamon...A mellemnél 2 apró lila foltot, de csak pöttyszerű, pedig nem ütöttem be. Sokkal gyakrabban zsibbad a lábam, és ma a kézhajlatomban (könyök belső része) izomláz szerű fájdalom van.

Holnap mindenképp felhívom az orvost, viszont ha kapok is beutalót, lehet hetek telnek el, mire eljutok vizsgálatra. Majd az orvost is megkérdem, de szerintetek ilyenkor már abba kell hagynom a gyógyszert? Egyáltalán tényleg utalhatnak ezek trombózisra, vagy csak beképzelem?



2020. szept. 7. 20:45
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
IGEN!
2020. szept. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Ez bizony trombózisra utal. Anyumnak mélyvénás trombózis volt a lábában. Iszonyatosa fájdalmai voltak, hónapokig még felkelni is alig tudott, járni meg még úgysem. Baromira féltünk, hogy meghal. Szóval, ha a doki azt fogja mondani, hogy ez bizony trombózis, akkor tedd, amit mond! Ezzel nem lehet viccelni, mert konkrétan egy vérrög van az ereidben, ami kering. Imádkozz, hogy ne érje el a szívedet.
2020. szept. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen! Azonnal hagyd abba, és minél hamarabb menj orvoshoz.

Kellett volna vérvizsgálat, de sajnos alig van doki, aki ezt rendesen betartja.

2020. szept. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
29%

1. Nem kell vérvizsgálat, hiába magyarázza itt gyakorin minden "hozzáértő". NEM KELL. Annyit kell, amit az orvos is csinált: trombózis kockázat felmérést csinálni az anamnézis alapján. Ennyi, nem kell sem thrombofilia panel, sem rutin véralvadási vizsgálat, semmi.


2. Ezek nem trombózisra utaló tünetek. Szimplán hipochonder vagy. Csak tudnám, hogy ha ennyire rettegsz, mi a tökömnek szeded?

Trombózisod nem lesz hirtelen az összes létező végtagodban meg szervedben...

2020. szept. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

4es : Igazán remélem hogy neked van igazad, és csak beképzelem. És hogy miert kezdtem el szedni? Mert nekem az orvosok azt mondták, hogy mivel nincs a családban trombózisos, nem dohányzom, nem vagyok túlsúlyos és mozgok minden nap, így nagyon kicsi az esély a kialakulásra. Gondolom hogy nem lesz egyből minden végtagomban kb, de nekem egy is elég...

Egyébként akinél a családban volt ilyesmi, hány nap alatt súlyosbodtak a tünetek, hány "napom van" ilyenkor?

2020. szept. 7. 21:13
 6/8 anonim ***** válasza:
90%

2)

És ha eljut a szívébe ne adj isten egy vérrög, akkor mi lesz? Ebbe belegondoltál már?

2020. szept. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
23%

"Mert nekem az orvosok azt mondták, hogy mivel nincs a családban trombózisos, nem dohányzom, nem vagyok túlsúlyos és mozgok minden nap, így nagyon kicsi az esély a kialakulásra."


És milyen érdekes: Azért mondták ezt, mert így van. 10 ezer nőből egy év alatt kb. 5 kap trombózist. Tablettaszedő nők közül meg mondjuk 20.

SZÁZ EZER NŐBŐL! Ha ezt a kockázatot nem tudod bevállalni, akkor nem kell szedni és kész.

Megjegyzem, 100 ezer terhes nőből meg 60 (!), szóval annak jóval nagyobb a trombózis kockázata, mint a tablettának. El lehetne ezen gondolkodni.


És mint mondtam, az említettek közül EGYIK SEM trombózis tünete. Szóval nem fog semmi súlyosbodni.

2020. szept. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
10 ezer helyett 100 ezer. Tehát 100 ezer nőből 5, ill. tablettaszedés esetén 20, terhesek között meg 60.
2020. szept. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!