Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 41 éves nő vagyok. 9 napja...

41 éves nő vagyok. 9 napja késik. Folyton szurkál, mintha görcsölnék, s állandóan úgy érzem h meg fog jönni. Nagyon bő lett a folyásom. Teszt negatív. Ez már menopauza?

Figyelt kérdés
2020. okt. 4. 22:13
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Bocs, de 41 évesen ezt nem a gyakorin kéne megkerdezni, hanem orvoshoz fordulni.
2020. okt. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
3 hét múlva megyek hozzá, addigra kaptam időpontot... tehát meg fogom kérdezni, csak mint afféle nő, feltettem a kérdést. Hátha van más érintett is itt köztünk:)
2020. okt. 4. 22:23
 3/8 anonim ***** válasza:
AMH szint méréssel kiderül.A mennyiségből a doki következtetni tud arra,mennyi idő van hátra a menopausa-ig.Akár magánlaborban is elvégeztetheted.
2020. okt. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
De ilyesmit nem lehet így "diagnosztizálni" ehhez csomó vizsgálat kell. Ez olyan mintha valakinek megkerdezne, hogy csomót talált nyakán, ez rák? Szerintem várd ki nyugodtan az orvost és ne gondolj semmi negativra. Aztán lehet hogy mégis terhesség...
2020. okt. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

9 nap késés 41 évesen is lehet bármitől, egy stresszesebb időszak, megfázás, bármi miatt. A legkevésbé valószínű a menopauza.

Ezért orvoshoz is kár elmenni, azt fogja mondani, hogy nem probléma, akár egy hónap is kimaradhat, menj vissza, ha rendszeressé válik.

2020. okt. 5. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha elküld hormonvizsgálatra, abból kiderül, egyébként lehetetlen biztosra megmondani. 41 évesen már lehet a változókor KEZDETE, anyámnak is 40 évesen kezdett kimaradozni. Először csak késett egy hetet, utána 1-2 hónap kimaradt, majd 6 évvel később jött meg neki a legutolsó. 47 évesen már egyáltalán nem menstruált, pedig az anyai nagymamámnak 50 éves kora után maradt csak el, úgyhogy ennyit a genetikáról...
2020. okt. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszaitokat. Talán még egyet kellene teszelnem. Nemrég elkezdtem görcsölgetni, de már lehet h az idegtől...

Magam sem tudom, minek örülnék...

2020. okt. 6. 19:39
 8/8 anonim ***** válasza:
mi lett kérdező?
2021. jún. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!