Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A 14 éves 160 centiméteres és...

A 14 éves 160 centiméteres és 48 kilogrammos lányomnak és a 17 éves 180 centis és 70 kilogrammos fiamnak hány kalóriát kéne enni?

Figyelt kérdés
2020. okt. 9. 17:50
 1/5 anonim ***** válasza:
[link] ezzel ki tudod számolni. Amúgy beirtam googl-ba és ez volt az első találat. De egyébként a személyes véleményem az, hogy ezek fejlődő szervezetek, én 14 éves koromba zabáltam mint az állat, többet ettem mint a bátyám pedig lány vagyok, és nem voltam elhizva sőt, majdnem hogy túl vékonynak mondható voltam. Reggeltől estig ettem szinte, mert rengeteget nőttem és az anyagcserém is gyors volt, meg nagyon sokmindent bedolgozott a szervezetem. Mióta nem növök azóta figyelek oda jobban, hogy ne legyen túlsúlyos és ne egyek mindent össze. Mert mostmár csak lerakódna rám.
2020. okt. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Nem vagyok dietetikus de amikor én saját magamnak(193-194 cm 77 kg 16évesen) néztem mennyit kéne ennem akkor ilyen 3000 kcal környékén szokta kidobni több kalkulátor is, viszonylag kevés testmozgással számolva.

Vannak (szerintem) jó kalkulátorok fent neten --> [link] <-- ez például egy eléggé részletes, szerintem érdemes ránézni

2020. okt. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem teljesen mindegy? Ha normálisan esznek, és ilyen súlyban vannak, akkor semmi szükség számolgatni.
2020. okt. 10. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Orvosként az a véleményem, hogy ez a kérdés ultragáz. Egyik gyerek sincs elhízva és nem is kórosan soványak, akkor nem rohadt mindegy mennyit esznek? Ráadásul, teszem azt ha versenysportolnak már is nagyon megnő a kalória igény. Kalóriát akkor kell számolni, ha az ember, fogyni/hízni szeretne.
2020. okt. 10. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
És ez nők egészsége?
2020. okt. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!