Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit csináljak? :/ nagyon...

Mit csináljak? :/ nagyon fontos lenne.

Figyelt kérdés

Naszóval, holnap megyünk a Balatonra, 4napra, és még nem jött meg.(pedig már 4napja meg kéne lennie-még nem állt be tudom) de nem merek fürödni, mert mivan, ha a vízbe leszek beteg, mert az iszonyt gáz lenne. tampont meg ugy nem tudok használni, amíg nem menstruálok, és én nagyon szeretnék fürödni. mégis mit csináljak?:/

kérlek segítsetek!


2010. aug. 9. 10:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

1. tampont bármikor lehet használni, még ha nincs meg akkor is. Az más kérdés hogy kissé nehézkesebb, de megoldahtó. Helyez fel egyet a biztonság kedvéért.

2. A Balaton sötét vízében nem hiszem, hogy látszodna bármi is, a gondok a vízből kijövetelnél kezdődnek, ami tényleg gáz. Összegezve tampont használj. Ez a legjobb megoldás, hogy ne tedd tönkre a pihenésed és mellette biztonságban is legyél. Ha igy se szeretnéd, akkor napozzál.

2010. aug. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszi, a gyors választ!(:

De én azthallottam, hogy akkor megsértem vele, a nemtudom én mimet, és begyulladtahat, vagy mi, és én nemakarok nőgyógyászhoz menni!(:

2010. aug. 9. 10:37
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem muszály tampont feltenni.Amikor megjön akkor gondolom nem ömlik belőled rögtön.Gyakrabban elmész a wc-re és ellenőrzöd,hogy nem-e jött meg.Ha megjött teszel fel tampont és fürdesz tovább.

Reméljük jó idő lesz rátok!

Jó pihenést!

2010. aug. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Meg, ez lenne az első tamponhasználatomis.

Jó, de ha mégis használnék, és a tampon üres, akkoris ccseréljem? Meg azért, azért, szt elég fájdalmas lehet, úgy üresen kivenni, nem?

2010. aug. 9. 10:41
 5/13 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónakis köszi, a gyors válaszát!(:
2010. aug. 9. 10:43
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem jött meg, eszedbe ne jusson tampont használni, főleg ha először csinálod.

Úgy van, ahogy az utolsó írta, gyakrabban mész WC-re, óránként és ellenőrzöd.

Ha tamponnal akarsz fürödni, akkor fürdés előtt és után közvetlenül cserélni kell, 1 óránál többet ne maradj egy tamponnal a vízben, és mikor kijössz és kivetted, szappannal meg kell mosni ott, mielőtt a köv. tampont berakod. És berakás előtt is mindig szappanos kézmosás, a wc-ajtót pzs-vel fogd meg. Ha a mosdást nem tudod megoldani, felejtős az egész.

2010. aug. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi szerdán megyünk a Balatonra,de csak 2-3 napra.Nekem pont csütörtökön kell megjönnie.Bízok benne,hogy késni fog,múlt hónapban is késett.

Én úgy fogom csinálni,hogy ha nem jön meg akkor bemegyek a vízbe,csak majd min. fél óránként vagy gyakrabban kijövök.Elmegyek a mosdóba és megnézem,hogy megjött-e,ha igen alapos kézosás után felrakom a tampont.


A tampont először úgy érdemes kipróbálni amikor meg van.Főleg az elején érdemes,amikor több a vér,mert könnyebben felcsúszik.

Ha megjön és tamponnal mész a vízbe akkor ha kijössz egyből menj és cserélj tampont,mert a vizet is magába szívja.


Jó nyaralást!:)

15/l

2010. aug. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszii!(:

Ha nemmondod, hogy ne használjak tampont, ha még nemjött meg, akkor lehet, hogy használtamvolna, mikor még nemvagyok beteg!(:

Igen, de ha a vízbe jön meg, és olyan lessz a fürdőruhámis, az azért elég gázlenne. Meg nemhiszem, hogy nem felejteném el óránként elmenni a wc-re. NAgyoizgulok, mert nemakarok kellemetlen helyzetbe kerülni!

2010. aug. 9. 10:52
 9/13 A kérdező kommentje:

10:48: nagyon köszönöm! nekedis jó nyaralást!(:

Tehát, akkor n ne használjak tampont, amikor még nemjöttmeg?:/

2010. aug. 9. 10:55
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképpen ne használj tampont, amíg nincs meg! Fel sem tudnád jóformán tenni, mert sokkal szárazabb a hüvely.

Nem kell szorongani, hogy a vízben jön meg hirtelen, azért nem eszik olyan forrón, azt a kását.

Először is a menstruáció természetes, minden nőnek van, minden pasi tudja.

Másodszor, ott a türcsid a parton, ha kimész, rögtön magadra tekered, ha mégis megjönne.

Harmadszor, a vízben valóban nem fog látszani.


Tampont akkor használj, ha a vele járó maximális higiéniát be tudod tartani. Ezt a Balcsinál nem könnyű. Applikátorosat vegyél, mert ennél nem kell a tampont érintened. De még ennek ellenére is alaposan meg kell tisztítani a hüvelybemenetet felhelyezés előtt. Ha vízbe mész, akkor nagyon gyakran kell cserélned.

2010. aug. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!