Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális ez a mellbimbómmal?

Normális ez a mellbimbómmal?

Figyelt kérdés

Már régebben is megfigyeltem, hogy nálam gyakoei, hogy az egyik mellbimbóm megduzzad, így meg is növekszik a kerülete és olyan kis puha lesz, míg a másik olyan, mint alaphelyzetben szokott (ráncos, összehúzódott).


Tudom, hogy amíg a mellek növésben vannak, vagy akár hideg-meleg hatására is változnak, bár nem hinném h a melltartón keresztül érzékelik az időt...


Fontos, hogy ezek nem állandó változások, mint a mellrák tüneténél, hogy különböző a 2 mell(bimbó), ezek átmenetiek, de van, hogy mindketto bimbóm kinézete éppen egyforma, de van hogy pár percig pl nem, és aztán visszaáll és aztán kezdődik elölről, ez naponta akár többször is előfordul, mivel magam is elég gyakran szembesülök vele.


Remélem érthetően sikerült fogalmaznom és tudjátok miről beszélek...


Ez normális amúgy? Másnál is előfordul?? Mi okozza?


Nyugtassatok meg, ugyanis ez tényleg nem állandó jellegű...



21/L



2020. okt. 23. 19:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Normális, nekem hideg/meleg-re izgalomra sem egyformán reagálnak (soha nem is tették). Garantáltan nincs mellrákom, tavaly voltam mammográfián és ultrahangon.
2020. okt. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
14%
képet, vagy nem hiszem el
2020. okt. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hu, megnyugodtam h nem csak én tapasztalom régóta, mert olyan furán néz ki... Egyik kemény pici ráncos, másik duzzadt, puha es ezáltal nagyobb is :D


Köszönöm.

2020. okt. 23. 19:18
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Fiú létemre nekem is hasonló, bár gynecomastiám van.
2020. okt. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%
A mellbimbó merevedését a szimpatikus idegrendszer befolyásolja, tehát akár neurológiai gond is lehet.
2020. okt. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Fiú vagyok, de szerintem ez nem kóros. Legalábbis nem olyan h mellrákra következtess. A bimbók már eleve a hőmérsékletre is reagálnak, illetve az izgalmi állapotokra
2020. okt. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

És még egy kérdés, ha már a mellrák is szóba esett. Egyik tünete, ahogy olvasom a mell bőrének ráncosodása, narancsbőr a mellen.

A mellem bőre teljesen ép, és amilyennek lennie kell és amilyen volt, de ezek a mellbimbóudvarra is vonatkoznak? Ugyanis alaphelyzetben, hidegre, izgalomra is ráncos nekem és valóban olyan kis narancsbőrre emlékeztető (de alaphelyzetben is!) bocsi, ha buta kérdés.

2020. okt. 23. 19:32
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Mas dolog a narancsbor vagy stria a mellen. Az fogyasnal vagy mell osszemenesenel normalis, es a mirigyek dudorosak. Mas ez.

Ha alabbhagy a Covid, mell-ultrahangra mehetsz, es maganrendeloben nem draga. Ha csaladban nem volt, nincs hibas gened, ilyen fiatalon valoszinutlen.

2020. okt. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Biztosan nem stria, főleg, hogy nem a mellem ráncos, hanem maga a bimbóudvar. Nem tudok mellrákról a családban. :)
2020. okt. 23. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!