Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Állandóan felborul a ph-m....

Állandóan felborul a ph-m. Miért? Mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés
Abbahagytam a fogamzásgátlót 2 hónapja, azóta egyfolytában baj van. Előtte is volt, de nem ennyira gyakran, sőt mielőtt abbahagytam 1 éve nem volt semmi bajom. Először felborul a ph, aztán jön a gomba, és mire orvos látja addigra csak a gomba van. Annyira figyelek mindenre, párommal nem is szeretkezünk :(
2020. nov. 2. 18:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szoktál ilyen ph visszaállítokat használni? Milyen gyakran?

Intim mosakodót használsz?

Egyél sok joghurtot is.

2020. nov. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Igen, állandóan ph helyreállítót használom. Lactofeel, gynophilus, vitagyn és most éppen gynoflor.

Nem használok intim mosakodót, attól is kijött :(

2020. nov. 2. 19:09
 3/14 anonim ***** válasza:
Étkezés?
2020. nov. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Épp azt akartam tanácsolni, hogy ne használj intim mosakodót, de akkor tudod te is hogy sokszor ront csak a helyzeten.

Az előzò kérdés jogos, étkezés? Van külön candida diéta, egy próbát megér.

Az is fontos hogy ne nagyon “fogyassz” antibiotikumot, az is felborítja.

Más probléma nem jelentkezik mellette, felfázás esetleg?

2020. nov. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Az a baj az étkezéssel, hogy annyi mindent írnak, hogy nem tudom kinek higgyek. Pl írta az egyik válaszoló a joghurtot. Máshol azt írják, hogy semmi tejtermék. Szerintem is jót tenne a joghurt egyébként, de ezek után bennem van, hogy mi van ha csak meg többet artok vele.

Egyébként igyekszem figyelni az étkezésre, de 100%ra nem sikerül.

Más probléma nincs.

Azt kihagytam, hogy rendes belflora helyreallitot is használok, de a mostani időszakban ez sem segít, pedig régen jó volt.

2020. nov. 2. 20:00
 6/14 anonim ***** válasza:

Én Molliót szedtem, meg flóra visszaállító kúpot használtam, amit a nőgyógyászom adott.

Én is küzdök sajna egy ideje ezzel-azzal, maximális higiénia ide vagy oda, gyógyszereket is kaptam már. Nálam mondjuk már a klimax is "kopogtat", ez is hajlamosít, az össze-vissza menstruálásról már nem beszélve.

A candida diétáról megoszlanak a vélemények. Az nődoki lebeszélt, merthogy eleve sovány vagyok, egy természetgyógyász tanácsára viszont kipróbáltam 2 hónapig. Jobban nem lettem tőle, fogytam, egyszer majd' elájultam a szénhidráthiánytól. Nem is tudtam maximálisan betartani / csomó mindent nem ehetsz, illetve méregdrága, speckó kajákat, hogy pótold a tápanyagokat /. És, hogy a gomba ezalatt kitakarodott a testemből, az inkább a mellette szedett Nystatinnak köszönhető...Azzal viszont egyetértek, hogy tényleg nem túl egészséges a sok fehér liszt, és cukor.

Ez még nyáron volt, per pillanat megint elszaporodott a candida, felborult az egyensúly.

Egy jó nődokit javasolok, aki tanácsot ad. Nem könnyű játék, mert mindenki szervezete más és más. Csak sikerül már megtalálni a megfelelőt: én ebben bízom, próbáld meg Te is.

2020. nov. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) voltam már több elvileg jó hírű orvosnál, de egyik se mondott semmi használhatót. Azért kérdeztem itt, hátha valakinek van valami jó tanácsa.
2020. nov. 2. 20:28
 8/14 anonim ***** válasza:

Igazán nincs mit!

Sajnos, sokszor maguk az orvosok is tanácstalanok, vagy a nekik előírt protokoll szerint kezelnek.

2020. nov. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Most néztem, hogy mi is a Mollio

Most éppen szedek meg ilyen hüvelyi probiotikumot is, csak a pro+feminát

De ki fogom próbálni hátha segít

Meg keresek egy jó orvost, de elég nehéz találni (magán)

2020. nov. 2. 20:41
 10/14 anonim ***** válasza:

OK. ezt a Bonolact Pro Feminát én is kipróbálom.

Mindenképp magánorvost, én is ahhoz járok. Több idejük van a betegre. Persze, pénzes, de akkor is.

2020. nov. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!