Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért éppen most küldték ki a...

Miért éppen most küldték ki a térítésmentes méhnyak-szűrővizsgálatra szóló meghívókat 1 hónapos határidővel?

Figyelt kérdés

Igénybe venném, de a nem életbevágó műtétek elhalasztása mellett, a koronavírus-járvány 2. hullámának kellős közepén, a december elejére prognosztizált, az egészségügyet lebénító 32 ezer beteg és az orvosok folyamatos átcsoportosítása mellett tényleg most volt itt ennek az ideje? Tegyem ki magam a megfertőződés veszélyének a kórházban és terheljem tovább az orvosokat? Tényleg arra megy ki a játék, hogy minél kevesebben vegyék igénybe az ingyenes szűrővizsgálatokat?

Nem lehet valahogyan kérvényezni a határidő meghosszabbítását / a vizsgálat elhalasztását vagy máskor igénybe venni a vizsgálatot?



2020. nov. 7. 16:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan néhány éve magánba járok, de előtte államiba jártam, teljesen ingyenes a méhnyakrákszűrés, meghívótól függetlenül.
2020. nov. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Kérdező, te élő példája vagy annak, hogy milyen szinten iszonyatosan sz.r a magyar biológia oktatás. Pont az ilyesmit kellene ott oktatni, hogy méhnyakrák szűrésre évente megyünk és az teljesen ingyenes, mindegy mikor mész.
2020. nov. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

2-es: szidhatod itt a fajtámat, meg a biológia oktatást, de a Nemzeti Népegészségügyi Központ által kiküldött, tisztifőorvos által kiküldött meghívón fekete-fehéren az áll hogy "25 és 65 év közötti nőknek 3 évente ajánlott méhnyakszűrésen részt venni".

Tudom, hogy Müller Cecília neve és egy állami "központ" az ég világon semmire nem garancia, de minek küldenek külön meghívót, ha ez évente bárkinek, bárhol, meghívó nélkül is ingyenes?

2020. nov. 7. 17:19
 4/6 anonim ***** válasza:
80%
Pedig így van (1-es vagyok), én is évekig jártam államiba rákszűrésre, ingyen. A meghívót azért küldik, hogy eszükbe jusson az embereknek, ha van határidő, akkor pedig sietnek is az emberek, hogy nehogy lemaradjanak a lehetőségről. De ingyen van, és évente javasolt, a nemi élet megkezdése után.
2020. nov. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90%

"25 és 65 év közötti nőknek 3 évente ajánlott méhnyakszűrésen részt venni"


Nem tudom ezt ki írta, de ha orvos, akkor adja vissza a diplomáját. Egész életen át szűrni kell, mert 85 évesen is lehet méhnyakrákod, minimum kétévente de inkább évente, és nem 25 éves kortól, hanem onnantól hogy az illető szexuális életet él, ez lehet 14 éves kortól is. Egyébként nem téged akarlak bántani, ne érts félre, hanem ez az egész rendszerszintűen rossz. A méhnyakrák időben felfedezve 100 százalékban gyógyítható, ezért kell szűrni rá, ráadásul a gyógyítás szintén időben felfedezve elég egyszerű. Ha későn van felfedezve, akkor viszont elég nagy eséllyel kampó a dolog.


De hogy normális választ is kapjál. Szépen várd ki, amíg normalizálódik a helyzet, ez jó esetben tavasszal már így lesz, és menj el akkor, bármelyik SZTK-s nőgyógyászaton ingyenes a szűrés, bármikor.

2020. nov. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
4, 5: Értem, köszönöm.
2020. nov. 7. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!