Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Végbélfájdalom menstruációkor?

Végbélfájdalom menstruációkor?

Figyelt kérdés

Nagyjából 1 éve szinte minden menstruációmkor óriási végbélfájdalmat tapasztalok. Ez a nyilalló fájdalom váratlanul, 5-6 másodpercre megjelenik a semmiből és pokolian fáj, a bőgés kerülget. Mitől lehet ez? Tapasztalt már valaki ilyet?

20/L



2020. nov. 21. 00:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%

Huha nagyon át érzem! Mondjuk én mindig csak az első napon érzem...Azóta sem tudom miért:')

Remélem valaki okos is kommentel majd 🙏🏻

2020. nov. 21. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%
Nekem is pont ez volt. Nem tudta megmondani a nőgyógyász se miért... azt mondta talán endometriózis lehet, de nem folyamatosan fájt menstruáció alatt, csak így benyilalóan, de mióta szültem, 2 éve, elmúlt..
2020. nov. 21. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: Nekem is csak az 1.-2.napokon jelenik meg. 🤷 Félek, hogy 20 évesen endometriózisom van.

Második válaszoló: Igen, nálam is ez van. Nem folyamatosan, hanem azokon a napokon gyakran hirtelen benyillal. Ordítok és összeroskadok a fenekemet fogva. Borzasztó kellemetlen. 😭

2020. nov. 21. 00:54
 4/15 anonim ***** válasza:
85%

Nem hiszem, hogy ez endometriózis lenne. Ettől még persze lehet endometriózisod, mert alapból nagyon gyakori, de ez a tünet nem hinném, hogy önmagában arra utal.

Én 13 évesen kezdtem el menstruálni, és 15 éves korom óta tapasztalom ezt a tünetet (most 29 vagyok). Egyik barátnőm is tapasztalja, beszéltük is, hogy konkrétan olyan érzés, mintha ki akarna szakadni a s.eggünk, vagy mintha tőrrel erőszakolnának análba. :D Már elnézést a hasonlatokért.

Édesanyám is érezte ugyanezt egész életében, amíg menstruált. 3-ból egyikünknél sem állapítottak meg soha semmilyen nőgyógyászati betegséget.

2020. nov. 21. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2020. nov. 21. 12:04
 6/15 Sssaszem ***** válasza:
91%
Azért fáj, mert a fájdalom kisugárzik oda.
2020. nov. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%
4-es vagyok, szerintem is kisugárzik, szerintem a méh hirtelen összehúzódásai miatt ott is begörcsöl. Nagyon közel vannak a dolgok egymáshoz nálunk, nőknél.
2020. nov. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
80%

Több problémára is gondolhatunk ilyenkor, ezért az első feladat lenne, hogy elmenj nőgyógyászatra. Ez azért fontos, mert a panasz mindig a ciklushoz köthető.


Egyrészt egy vizsgálat a ciklus közepén, amikor valószínűleg peteérés van, és a menses első napján, amikor a fájdalom ilyen intenzíven jelentkezik, mert akkor könnyebben találhatják meg a pontos eredetet, és ezután ennek megfelelően, szükség esetén proktológiai vizsgálatra is el kell menni, ahol a végbelet is ellenőrzik, ez pedig sebészeten van.


Ami szóba jön, egy "egyszerű" fájdalmas menses, ami időnként többféle gyógyszerrel fájdalomcsillapítást, vagy akár fogamzásgátlóval történő kezelést is igényelhet.


Előfordulhat még, hogy egy régebbi felszálló fertőzés miatt összenövések vannak az alhasban, és a méh fájdalmával, esetleges húzódásával keletkezik a fájdalom, hiszen ilyenkor akár a belekhez is ki lehet tapadva a petefészek, a petevezető, vagy a méhe is.


Ezen túl ami felmerül az endometriosis. Ezt alátámasztja az a különösen jellegzetes tünet, hogy a ciklussal mindig összefügg a fájdalom.


Szépen sorban kell ezeket a lehetőségeket ellenőrizni, de a nőgyógyászat és a proktológia biztosan jó, ha benne van a sorban.


Addig, amit megtehetsz, hogy odafigyelsz a táplálkozásra, rostdús ételeket eszel, és újra bevezeted a mozgást.


Szedj kalciumot és magnéziumot, és próbálj meg már a vérzés előtti 2-3 napban fájdalomcsillapítót szedni, hátha segít.


Forrás: webbeteg.

2020. nov. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ilyet én is tapasztaltam régebben, de aztán valahogy elmúlt.
2020. dec. 22. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is tapasztaltam ilyet, borzalmas volt. Nálam ciklustól függetlenül is jelentkezett, sokkal enyhébb formában. Nőgyógyászati eltérést nem találtak. Utánanéztem, elvileg a menstruációkor jelentkező vérbőség okozhat ilyet, tulajdonképpen aranyeres roham, vagy ahhoz hasonló. Elkezdtem szedni a menzesz napjaiban 2×2 Detralex tablettát és megszűnt ez a fájdalom. Két ciklus között napi 2×1 szedtem, és a Kriston tornát megtanultam, ezzel tornásztattam a végbelemet. A mai napig így csinálom. Detralex és torna, ill. egy időben hanyagoltam a tornát, de akkor is működött. Az első 2-3 ciklusban jelentősen csökkent a fájdalom, alig észrevehetően éreztem csak, a menzeszek között pedig egyáltalán nem fájt. Majd 2-3 ciklus múlva semmilyen fájdalmam nem volt és ez a mai napig így van. Ez is arra utal szerintem, hogy a helyi vérbőség okozta. Ezt azóta orvostól is hallottam és több ismerősöm is így járt. A Detralexet mindenképpen ajánlom. Növényi eredetű flavonoidokat tartalmaz, nem gyógyszer, érvédő hatású, visszér esetén is javasolt. Nagyon hatásos.
2020. dec. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!