Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális, ha fogamzásgátlót...

Normális, ha fogamzásgátlót szedek, és az utolsó tabletta beszedése után a 3. napra jön meg? Meg az normális, hogy nagyon kevés vérzésem van? Naponta elég 1 betét, de az is csak félig lesz tele. Meg a vérzésem sötétbarna színű, nem vér színű. ?

Figyelt kérdés
2020. nov. 21. 08:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem normális. Utolsó tabi beszedése után 3-4 nappal kell megjönnie, tart 4-5 napig és mire kezded újból, el is múlik a menzi. Nekem is eleinte nagyon kevés jött, aztán fokozatosan beállt és több. Szerintem ez egyénfüggő, ugye nem szabad elfelejteni azt sem, hogy ez nem igazi menzesz, hanem csak megvonásos vérzés. Ha nagyon furcsa lenne továbbra is, fordulj a nőgyógyászhoz, de szerintem ha megcsak az elején vagy, adj neki időt.
2020. nov. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát, februárban kezdtem el szedni. Most november van.
2020. nov. 21. 08:49
 3/12 anonim ***** válasza:
Normális
2020. nov. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Engem igazából az érdekelne, hogy ebből kifolyólag biztosra nem lehetek terhes, ugye? Tudom, hogy aki terhes, annak nem jön meg, de egyik ismerősöm szerint ez meg hülyeség.
2020. nov. 21. 09:02
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha annyi idős vagy, hogy fogamzásgátlót szedsz, eltudod olvasni, a betegtajekoztaton hogy a 7 napban bármikor megjöhet, akar a 6. Vagy 7. Napon is, ahogy le van írva az is, hogy ha a vérzés tart meg a szent utáni 1. Napon is akkor is ettől függetlenül be kell szedni a következő levél első tablettáját.

Ha ezt eltudod olvasni akkor azt is tudod, hogy ez a szentírás, amit az ismerősöd mond, hacsak nem orvos akkor irreleváns.

2020. nov. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen, tudom. De akkor ne aggódjak a terhesség miatt?
2020. nov. 21. 09:29
 7/12 anonim ***** válasza:
54%

Neked még biztosan nem való a nemi élet, ha nem tudod értelmezni ami le van írva feketén fehéren, segítek egy kicsit és kimásolom a rád vonatkozó részt az én gyógyszerem tájékoztatójából:


1. A csomagolásra nyomtatott nyíl irányát követve, naponta egy filmtablettát kell bevennie, amíg kiürül a csomag. Ezt követően 7 napig ne szedje a készítményt. A 7 napos gyógyszerszünet alatt megvonásos vérzés jelentkezik; rendszerint az utolsó filmtabletta bevételétől számított 2. vagy 3. napon.

A legutóbbi filmtabletta bevétele utáni 8. napon kezdje újra a Dienille szedését, ne törődjön vele, ha a vérzése ekkorra még nem szűnt meg. Ily módon a hétnek mindig ugyanazon a napján kezdheti meg az újabb csomagot, és a havi vérzés is a hónapnak mindig ugyanazon napjain jelentkezik.

Ha követi az előírásokat a filmtabletta már bevételének első napjától kezdve védelmet nyújt a nem kívánt terhesség ellen


2. rész, a terhességre vonatkozóan:

Mi a teendő, ha elmaradt egy havi vérzés?

Ha pontosan az útmutatásoknak megfelelően szedte a készítményt, nem hányt és nem szedett más gyógyszereket, szinte kizárt a terhesség lehetősége. Szedje tovább a Dienille-t a megszokott módon. Ha egymás után kétszer is elmarad a havi vérzés, lehetséges, hogy teherbe esett. Haladéktalanul forduljon orvoshoz. Kizárólag a terhességi próbák elvégzése után, orvosa javaslatára folytassa a Dienille szedését.

2020. nov. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem rendszeresen 2 napig tartott a vérzés míg tablettát szedtem, és volt, hogy tisztasági betét is bőven elég volt.


Ha tablettát szedsz, akkor illene tisztában lenni azzal, hogy hogyan is működik..Ha pedig ennyire parázol, akkor vagy ne szexelj, vagy használjatok óvszert is pluszban...

2020. nov. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Kizártnak tartom hogy terhes légy. Ha nem szedtél más gyógyszert (pl antibiotikumot) ami gyengíti a hatását,stb,akkor nincs min izgulni. Hisz meg is jött a menzesz, nem az van van h totál kimaradt...
2020. nov. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A tablettát a fogamzásgátlás mellett, más okból is felszokták írni. Ilyen pl. a ciklus rendezése vagy éppen a nagy mennyiségű vérzés csökkenése, görcsölés enyhítése. Ennek fényében nem csoda, hogy kevesebb más állagú, kevesebb fájdalom kiséri. De ez úgy is belátható, ha belegondolsz mennyi hormon kerül a tablettával a szervezetedbe.

Az nem baj, ha ezt nem tudod, nem születik senki sem így, de az már inkább szégyenletes, hogy ezt nem kérdezted meg az orvostól akit a felírástól számítva 2x már biztos találkoztál, helyette olyan ismerősökre hallgatsz, aki szintén tájékozatlan a témában és szeded a gyógyszert annélkül, hogy a tájékoztatót legalább egyszer, értelmezve végig olvastad volna.

A javaslatom a következő, vagy ne szexelj amíg még éretlen vagy hozzá, vagy kérj egy időpontot az orvosodtól konzultációra vagy vegyél egy felvilágosító könyvet és minden gyógyszernek olvasd el a tájékoztatóját, azt nem azért adják, hogy kitömjék a dobozt.

2020. nov. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!