Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Érdemes-e leteszteltetnem...

Érdemes-e leteszteltetnem magam, ha semmi tünetem nincs?

Figyelt kérdés
Gondolkozok rajta, hogy csináltatok tesztet, mivel az utóbbi egy évben több férfival is lefeküdtem, volt akivel gumi nélkül. Az aktusok 1-2x történtek férfianként és több hét akár több mint egy hónap is eltelt köztük. Tudom, meggondolatlan, de itt most nem ez a lényeg. A férfiaknak sincs tünete és azóta sem szólt egyik sem, hogy vizsgáltassam ki magam, mert bajuk volt. Négy leggyakoribb fertőzést tesztelnek, pl. chlamydia. Nincs semmi tünetem. De azt olvastam, sok tünetmentes hordozó van, nő is férfi is. Most ha tünetmentesen hordozok is egy betegséget, azt mennyi ideig tudom hordozni? Van olyan amit x idő után a szervezet legyőz maga tünet nélkül? A HIV fertőzésre most nem vagyok kíváncsi. Nem értem én ezt az egészet és elég ijesztő. Köszönöm előre is a segítséget!

2020. nov. 25. 19:18
 1/3 A kérdező kommentje:
Tehát ha egy férfi akivel voltam augusztusban és esetleg tünetmentesen beteg volt az még lehet veszélyes rám nézve vagy másokra rajtam keresztül? Vagy ha a férfi akivel legutóbb voltam, előttem hónapokig nem volt senkivel, az is lehet veszélyes? Nem értem én ezt...
2020. nov. 25. 19:39
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Ezek a vírusok egy életen át kísérhetik az embert, akár vannak tünetek, akár nem.
2020. nov. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp, millió problémád lehet évekig látható tünet nélkül. Óvszer nélkül meg eszedbe ne jusson szexelni random emberekkel.
2020. nov. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!