Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Egy frissen menstruálni kezdő...

Egy frissen menstruálni kezdő lánynál az ultra méretű tampon okozhatott valami kárt odalent?

Figyelt kérdés

Pont most olvastam, hogy egy szűz lánynak csak a legkisebb tampont lenne érdemes max használnia.

Én amikor elkezdtem először vérezni, és kiloptam anyum táskájából egy tampont, nem tudtam hogy léteznek kisebbek is xd Hát ezt a bitang nagy ultrát használtam többször is, ami azért vicces, mert még mindig nem volt szexuális kapcsolatom senkivel, és így 22 évesen is a normal tampontól a második nap már fáj odalent, ma el se tudnám képzelni hogy egy ultrát használjak, de basszus tizen valahányévesen..? Okozhatott ez valami kárt akkor szerintetek?

Tudom jobban kellett volna figyelnem felvilágosító órán akkor, de akkoriban úgy éreztem hogy mindent tudok ezekről, a tamponos téma meg olyan tabunak tűnt.


2020. dec. 7. 01:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Max fájt, de semmi egészségre káros hatása nem volt hosszútávon.
2020. dec. 7. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

Semmit.

A méretet nem korhoz, sem hüvely mérethez nem mérik, csak a vérzés erőssége szâmit.

Valószínűleg az a baj, hogy nem csúszik eléggé, ezért érzed hogy fàj.

Vagy nem jól teszed fel.


Ob.silk touch nagyon jól csúszik

2020. dec. 7. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Ha fel tudtad rakni, én fájt, kényelmes volt, akkor rendben.


Nekem volt hogy bénáztam és keresztbe fordult a normál tampon (mert ugye nem csúszott, de toltam). Illetve egyszer, jó fáradtan kettőt használtam.

A hüvely falnak előfordulhat hogy nem használ, de a mostani kelyhek, meg vákumozás sem különb.


Nem nagyon lehet összefüggésbe hozni mással.

(bár nekem mostanra hátrahajló lett a méhem).

2020. dec. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nekem egyszer méhszájsebem lett utána a doki eltiltott végleg a tampontól. azt mondta nem használhatok tampont soha többé csak betétezhetek. hiába mondtam neki hogy kényelmetlen nem hatotta meg.ráadásul nekem elég erős a vérzés ezért tena betétet rakok be mindig ami rohadt vastag pelenka érzés így kényelmetlen. mondjuk attól nem kell félnem hogy átlátszik a betét hiszen állandóan szoknyába járok.
2020. dec. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A méhszájseb nem seb.
2020. dec. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!