Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért pattogzik ki ennyire a...

Miért pattogzik ki ennyire a bőröm intim borotválkozás után?

Figyelt kérdés

Fhuu ez most lehet, hogy elég hülye kérdés lesz, de nemrég kezdtem csak el rendszeresen borotválkozni alul, és minden egyes alkalommal brutálisan kipattog és fáj a bőröm.

Sajnos anyukám eléggé borotválkozás ellenes, ezért ő sosem ült le velem beszélni, hogy mit hogyan kell csinálni, milyen termékeket vegyek, pedig a témával kapcsolatban lett volna pár kérdésem. Plussz sajnos nekem elég erős szőrzetem van, és ráadásul mindenhol, viszont a borotva sokszor nem viszi le száz százalékosan, helyenként kicsit borostás marad, akárhányszor megyek át rajta és ez engem nagyon zavar.

Esetleg tudna valaki valami jó tanácsot, tippet a témával kapcsolatban?


2020. dec. 11. 22:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem elég éles a borotvád, illetve érdemes zuhanyozás közben csinálni, az felpuhítja a szőrt.
2020. dec. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Egy jó minőségű férfi borotva (érdemes beruházni rá), lehetőleg 5 pengés + borotvahab, nekem ezek váltak be :) Illetve az előttem írónak igaza van, érdemes “áztatni” egy picit mielőtt nekiesel :) +tipp: a nagyajkad kifelé, majd alulról felfelé borotváld, a szeméremdombod közepétől jobbra kifelé, balra kifelé, majd alulról felfelé, és mindenképp feszítsd ki egy kicsit a másik kezeddel az érintett területet. Remélem érthető volt amit írtam, de ha van kérdésed írj nyugodtan :)
2020. dec. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
24%

Rosszul borotválod.

De minek azt borotválni, max egy géppel letolod és hidd el mindenkinek tetszeni fog.

De amúgy a férfiakat kérdezd a borotvával kapcsolatban, a nők sose értettek hozzá.


[link]

Próbáld ki ez jó.

2020. dec. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Még annyit hogy azok a habok nem jók, csak reklámozzák jó drágán.

Én férfi létemre sok mindent kikellett próbálni és a legjobban a szappan jött be.

A vizes beáztatott részt bedörzsölöm a vizes szappannal és utána langyos vizes kézzel dörzsölöm , habositom .

Ettől szépen megpuhul és könnyű lehúzni.

A 2 késes borotvától nekem is kipattogott.

2020. dec. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Mi nők nem értünk hozzá? Miért ne érthetnénk, ez valami misztikus dolog, vagy diploma kell hozzá? :D Én szeretem a borotva habot, vagyis inkább a borotva gélt, elírtam :) A “kés” (ami valójában penge, de ugye mi nem értünk hozzá) valóban fontos, ezért írtam 5 pengéset :)
2020. dec. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
@5 - értem, hogy feminista vagy, és mindent tudsz.. de azért a legjobb borbély férfi, (szakácsi s ésatöbbi) de mi már a nagyapánktól tanultunk borotválkozni.. aztán apánkat lestük.. ezután naponta egyszer (tökéletesítve a módszert kevesebb mint 30 másodpercre) megborotválkozunk.. lehet igaza van az előttem szólónak, hogy a férfiak értik a borotvát.. :-) Nem kell feministaként belállni mindenbe.. hogy értesz hozzá.. :-) Szoval.. sok minden okozhatja.. de a szőrtüszők gyulladása a probléma.. az okát nem lehet megszüntetni.. érzékeny, és kész.. új borotva kell minden alkalommal, és jó éles..én először géppel tolom le, aztán pengével.. úgy nem pattog ki.. de ha mégis.. megjelenik... kend le gyógyszertári szaliciles alkohollal.. egyszer csíp, de elmúlik reggelre.. általában..
2021. jan. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!