Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyászhoz, vagy endokrinol...

Nőgyógyászhoz, vagy endokrinológushoz vigyem a lányomat ezzel a problémával?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A lányom 15,5 éves nagylány. 9 éves kora óta menstruál. Viszont 3 éve kezdődött az nála, hogy a menstruációja rendszertelen lett. Először csak heteket késett neki, majd hónapokat. 3 év alatt egyetlen egyszer volt olyan, hogy 3 nappal előbb jött meg neki, amúgy meg hónapokkal később. Már másfél éve úgy megy a dolog, hogy 2 hónap nincs semmi, utána megjön neki, 2 hónapot megint nincs, és így tovább. Tavaly elvittem sztk-ba nődokihoz, de az olyan is volt. A lányom belépett, elpanaszolta magát, a doki csak kézzel megvizsgálta, majd annyit mondott, hogy fogyjon le, és elküldte. A lányom 105 kg volt ekkor (és nyilván ez is gond volt) de lefogyott 18 kg-ot, mára már 87 kg, még mindig szeretne fogyni. A fogyása óta 2x volt olyan, hogy rendesen, időben megjött neki. A 12 hónapból 5-ot ha menstruál.. Rengetegszer próbáltam én is segíteni neki, gyógyteákat vettem neki,(cickafark, palástfű) barátcserje tablettát is kipróbáltuk, attól ugyan "megjött" neki, de csak 1-2 nap és barnázott. November 3-a az utolsó menstruációja napja, és megint késik neki. Szegényen látom,hogy zavarja, bántja, ma is sírt, hogy mi lehet a gond vele, miért nem lehet olyan, mint a többi lány.. A doki azt is mondta neki, hogy még fiatal, nem feltétlen kell, hogy beálljon még, de könyörgöm, 7 éve lesz, hogy menstruál, már réges-rég be kellett volna állnia.. Szóval jövőhónapban szeretném valamikor elvinni egy dokihoz, aki valamibe is nézi a lányomat, és rendesen kivizsgálja! Melyikhez érné meg vinni? Melyik tud a bajával többet kezdeni? Ha tudtok ebben a szakmában jó orvosokat, kérlek írjátok le a nevüket, elérhetőségüket! Illetve, ha valaki volt hasonló cipőben, kérem mesélje el! Tudtok ezeknek a tüneteknek az alapján bármilyen hormonzavarra, betegségre következtetni? Nagyon várom a segítségeket!!!

Egy 45 éves aggódó anyuka..:(


2020. dec. 16. 18:02
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Bocsánat, az kimaradt, hogy az orvosok milyen vizsgálatokat végeznének el, hogy megtalálják a baj forrását? Vagy milyen vizsgálatokat kérjünk, ha máshol sem néznének minket semmibe?
2020. dec. 16. 18:05
 2/13 anonim ***** válasza:
Első körben háziorvos, az majd tovább irányít. Nem ártana egy vérkép.
2020. dec. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
Azért ne ítéld el azt a nőgyógyászt ! Az általános kezelési protokollokat "normál" kategóriába eső személyekre szabták. A 105 kg egy 16,5 éves lánynál mesze nem az, így az orvos csak kísérletezgetne, ami viszont nem megengedett és érthető, hogy nem is igen kívánt próbálkozni azokkal a lehetőségekkel, amik egy nőgyógyász rendelkezésére állnak. Inkább egy endokrinológus kellene, de félő, hogy ha netán 2-es típusú diabétesz gyanúja is fennáll, akkor előbb azt kell kezelni (és drasztikusan fogyni is kell).
2020. dec. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
De igenis elítélem! Mert a rendelőben beszélgettem más nőkkel, anyukákkal, és elmondásuk szerint egyik lányt/nőt sem vizsgálta meg megfelelően! Kézzel vizsgált, és halandzsázott! Úgy gondolom, egy orvosnak nem ez a feladata! Egy vérvételre nem tudta elküldeni a lányomat, ami nem is az ő dolga lett volna, és neki semmi fáradtsága nem lett volna abban a dologban! Hozzáteszem, a lányomon nem látszott, hogy 105 kg!
2020. dec. 16. 19:10
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
Hogyne látszana, ha valaki 105 kiló. Az egyértelműen túl sok.
2020. dec. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Senki meg nem mondta volna, hogy annyi, mindenki 85 körüli súlyra tippelt, eloszlott rajta úgy-ahogy, így értettem.
2020. dec. 16. 20:57
 7/13 anonim ***** válasza:
79%
85 kiló is túl sok, ilyen túlsúly is okozhat simán menstruációs problémákat.
2020. dec. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%

Teljesen mindegy, hogy látszik vagy nem látszik, egy 15 éves gyereknek a 87 kg is marha sok, nemhogy a 105 kg. Ahelyett, hogy struccpolitikát folytatnál a saját anyjaként, be kellene látnod, hogy baj van és igen is fogynia kell. Még ha 180 cm is, a normál testtömege 70 kg körül lenne. Nem véletlen, hogy a fogyással a menzesze is javult.

Persze, kivizsgálás attól még kell, mert a hízásnak is lehet oka a zabáláson kívül (PCOS, pajzsmirigygond, inzulinrezisztencia stb.), tehát endokrinológushoz kellene elmennie, de az elsődleges bizony a fogyás lenne.

2020. dec. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
93%

Én is úgy látom, mint a többiek. Látom, hogy jó szándékú anya vagy, megteszel és megtennél mindent, amit kell. De, jelen esetben nem egy készítmény vagy egy jobb doki a megoldás, hanem bizony meg kell oldani azt, hogy egészséges súlyú legyen a lány, pont ahogyan az első nődoki mondta.


Egy háziorvoshoz érdemes azért elmenni, csináltasson teljes vérképet, és küldjön oda, ahova ő gondolja.


Végül egy személyes megjegyzés, szerintem nem szép dolog becsmérelni egy sztks doki nőt, aki 8 évet tanulta a szakmáját, majd évekig 100 nettóért gyógyít, és mellesleg pár perc alatt megmondta, hogy mi a gondja a lányodnak. Talán lehetne ezt közölni kedvesebben, de nem azért kell orvoshoz menni, hogy kedvesek legyenek velünk, hanem, hogy meggyógyítsanak.

2020. dec. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
91%
Ha tudod, akkor olyan orvoshoz aki endokrinológus és nőgyógyász egyben. Ha nem akkor külön mindkettőhöz.
2020. dec. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!