Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hétfőn laparoszkópiás műtétem...

Hétfőn laparoszkópiás műtétem lesz, egy cisztát vesznek ki a bal petefészkemből, mi fog velem történni előtte?

Figyelt kérdés
Kaptatok hashajtót vagy beöntést? A műtét után nagyon fog fájni? Nagyon félek tőle. A műtét után mennyire látszik majd a gyógyult heg?

2020. dec. 19. 18:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ne izgulj :)


Otthon borotválkozz meg oda lent. :) Műtét előtti napon kapsz hashajtót, jól kitisztulsz tőle. Sok wc papírt vigyél, és az ülőkére vigyél papírülőkét. Hasznos. :)


Én a műtét után nem éreztem semmi fájdalmat, a hegek is szépen begyógyultak, szinte nem is látszanak. De ha leesik róluk a var, akkor nyugodtan krémezheted (pl. contractubex krémmel).

2020. dec. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod. Utána mennyire véreztél, a műtét után rögtön betétet kellett használni?
2020. dec. 19. 19:07
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ezt el is felejtettem leírni. Én a műtét reggelén már bekészítettem a betétet a fehérneműmbe. Amikor jön érted a "hordár", akkor úgy is le kell venni a fehérneműt. Én akkor a párnám alá tettem be, és amikor visszatoltak a szobába (a megfigyelőből), akkor már voltam olyan állapotban, hogy gyorsan elővettem a párna alól és magamra húztam a betétes bugyit. Így nem kellett hajlongani, keresgélni vagy valakit megkérni, hogy segítsen. Amire jöttek a nővérkék megnézni, hogy mennyire véreztem, addigra a betét már felfogta. Szerencsére nem nagyon véreztem, de este amikor már felkelhettem és kimentem a mosdóba, akkor a wc-be kifolyt a "maradék folyadék" (mert átjárhatóságit is csináltak a műtét során). Utána már nem nagyon folyt belőlem semmi.


A hashajtó nálunk egy por volt, amit vízzel kellett felhígítani, de én minden korty mellé ittam iceteát, mert amúgy nagyon rossz íze volt a lötyinek. Ha esetleg valakiből visszajön ez a lötyi, akkor adnak beöntést.

2020. dec. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!