Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló utolsó hetében...

Fogamzásgátló utolsó hetében antibiotikum szedése, mennyi ideig javasolt kiegészítő védekezés?

Figyelt kérdés
Lindynette 30at szedek, a ciklus 13.napjától a 20.napig Doxycyclint kell szednem, ami bizonyítottan csökkenti a fogamzásgátló hatását. Mennyi ideig szükséges kiegészítő védekezés? Mivel pont az utolsó hetet hatastalanitja, olyan, mintha a szunettel egyutt kethetes gyogyszerszunetet tartanek, ami gyakorlatilag a kovetkezo ciklus vedelmet is sztornozza. Vagy érdemesebb inkább szünet nélkül folytatni a fogamzásgátló szedését és akkor csak +7 napig kell a kiegészítő védekezés?
2020. dec. 30. 15:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Elvileg amíg szeded + egy hét kiegészítő védekezés javasolt, de ha nem vagy biztos benne miért nem hívod fel az orvosod?

Amíg szeded biztos, hogy kell, az utána levő időszak a kérdéses, szóval ha nem is dolgozik most az ünnepek miatt, Január 4.-én is ráérsz vele konzultálni.

2020. dec. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Most az ünnepek alatt nem akartam zavarni és pont szombattól jönne a szünet, ezért gondoltam, hátha tud valaki mondani valami okosat addig is, hogy szedjem-e tovább vagy nincs jelentősége.
2020. dec. 30. 15:41
 3/5 anonim ***** válasza:
a 7 napos szünetet tartsd be ahogy eddig. 1 hétig mindenképp kell kiegészítő védekezés, miután abbahagytad az antibiotikumot. de én amilyen félős vagyok, lehet 2 hétig vagy 1 levélig is használnék óvszert :D
2020. dec. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sokra nem mész vele a mostani helyzetben, de a jövőre nézve legyen ez egy intő példa arra, hogy felelősségteljesnek kell lenni és már az antibiotikum elkezdése előtt tájékozódni kell ezekről a dolgokról, a háziorvos mellett a nőgyógyásszal is konzultálni kell még az első tabletta bevétel előtt vagy ha erre nincs mód, még a legelején.

Ami pedig a mostani helyzetet illeti, természetesen tartani kell szünetet, és szedni tovább ugyanugy mintha nem használtál volna antibiotikumot, mellette pedig egy hét kiegészítő védekezést szokta javasolni, persze ha ez hosszabb ideig használsz kiegészítést, mert izgulós vagy mint a 3-as azzal nem ártasz. Ezt a sztornózós dolgot nem tudom, hogy számoltad ki, nyers leszek de muszály leírnom, ez hülyeség, ha ez így lenne akkor nem ajánlanának egy hét plusz védekezést a teljes levél időtartamára, bármikor is szeded az antibiotikumot hanem lenne külön bekezdés arra az esetre ha a 3. Heten szeded azt.

Hétfőn mindenképp hivj fel egy orvost! Ez az ünnepek alatt nem zavarom pedig udvariasnak tűnik, de valójában te cseszted el, hogy nem hívtad fel meg a gyógyszer féliráskor, egy ilyen dologban az o karácsonyi vendéglátogatását nem helyezzük magunk elé, maximum ha nem akarja nem veszi fel.

2020. dec. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy en csesztem el, hirtelen eszembe se jutott megkerdezni, csak utana kapcsoltam, amikor a betegtajekoztatoban olvastam rola. Csak konkretumot ott sem irt sajnos. Koszi mindenkinek!
2020. dec. 30. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!