Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyász melyik hüvelygyűrűt...

Nőgyógyász melyik hüvelygyűrűt írja fel?

Figyelt kérdés

Nemsokára megyek a dokihoz, hogy felírja a hormonális hüvelygyűrűt. Ugye itt 2 lehetosegről tudok: Nuvaring és Laadering.


Azt tudom, hogy az orvosok általában azt írják fel, amelyik céggel le vannak szerződve (vagy valami ilyesmi), viszont őszintén szólva a Betegtájékoztatójuk konkrétan ugyanaz, az összetevők is, viszont a Nuvaring közel 2x annyiba kerül mint a másik.


Nekem van beleszólásom, hogy melyiket írja fel, ha lényegében ugyanaz a két készítmény? Szerintem nem vagyok azzal egyedül, hogy nem szívesen adnék ki pénzt olyanra, amit fele annyiért is meg tudnék venni. Azért nem mindegy az ára sem szerintem, viszont a legtöbben mégis úgy látom, hogy Nuvaringet használnak.



2021. jan. 13. 13:11
 1/1 anonim ***** válasza:

Tök mindegy. Ha a receptben nem jelöli be a "nem helyettesíthető" rubrikát (márpedig sosem jelölik be) , akkor a patikában adhatnak/kérhetsz helyette ugyanolyan hatóanyagú, olcsóbb készítményt.

De az orvosnak is megmondhatod, hogy az olcsóbbat írja.

2021. jan. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!