Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért nem fogad SZTK alapon a...

Miért nem fogad SZTK alapon a kórház ahová tartozom? Elvileg szabadon választhatnék nőgyógyászt akár más SZTK-ban is vagy nem?

Figyelt kérdés
Területileg van itt egy kisebb SZTK egyetlen nőgyógyásszal, aki nagyon,de nagyon kontár. Én évek óta nem is voltam emiatt nőgyógyásznál,de most muszáj lenne elmennem... Ezért próbáltam időpontot foglalni a legközelebbi kórházba SZTK-s nőgyógyászhoz, az első két telefonszámon azt mondták Ők is úgy tudják, hogy oda tartozom, csak át kell kérnem, de mindig új tel.számot mondtak, végül a harmadik tel.számon, ahol engedélyt kellett kérnem közölték, hogy nem oda tartozom hanem ugye a kisebb település SZTK-ba és felejtsem ezt el... Pedig a másik vonalon még azt is mondták persze, hogy lehet, hisz ha ott a kisebbe nincs rendelés akkor is szoktak a kórházba menni, de itt meg nem adnak időpontot, csak ha a 3.helyen azt mondták volna, hogy oké. Elnézést,ha nem bírtam érthetően fogalmazni, de potyognak a könnyeim... beteg vagyok nagy ritkán és fizetem majdnem 20 éve a TB-t...
2021. jan. 19. 13:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert lusták dolgozni.
2021. jan. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Bocs, de ma már 20 éve fizetsz TB-t, akkor 35+ vagy, akkor ne potyogjanak a könnyeid egy ilyen miatt! Mégis, hol élsz te? Igen, hivatalosan van szabad orvosválasztás, gyakorlatilag meg tényleg csak a területileg illetékes orvos köteles fogadni. De ez a rendszer nem tegnapról mára lett ilyen. Sz*r ügy, de ha úgy gondolod, hogy a területileg illetékes doki egy kontár, akkor keress magánorvost! (Igen, tudom, fizeted a TB-t, de az egészséged csak többet ér!)
2021. jan. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha van szakrendelés, akkor oda kell menni, rendelőintézetbe. Nem a kórházba. A kórházban általában ambulancia van, a sürgős eseteknek.

A recepción, telefonszámon, a lakcímed alapján pontosan meg kell tudniuk mondani, hogy hova tartozol. Melyik rendelőintézetbe, és ott melyik orvoshoz. Annak az orvosnak kötelező elvállalnia. A többinek nem, tehát még az adott rendelőintézetben sem választhatsz az orvosok között. Vagyis választhatsz, csak nem biztos, hogy elvállalnak.

2021. jan. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az elmult 20 evben melyik orszagban eltel? Csak mert sajnos itt ez a helyzet, plusz a virus miatt meg rosszabb is, mint volt.

Valoban van papiron szabad orvosvalasztas, bar akkor sem a korhazban valasztunk orvost, hanem egy masik sztk-ban (legalabbis nalunk). Aztan ha indokolt, akkor szoktak tovabbkuldeni a korhazba.


Mondjuk nekem ez meg sose sikerult, mindig csak ahhoz az orvoshoz jelentkezhettem be, akihez tartoztam, mert hiaba probalkoztam en masoknal, tele voltak, nem tudtak meg plusz beteget vallalni.

Nogyogyaszhoz en evek ota maganhoz jarok, pont emiatt sajnos. Legutobb picit le voltam egve, ezert felhivtam az allamit, hogy surgos lenne a dolog, hat valami 3 hetre ra adtak idopontot, mert a tuneteim alapjan (telefonon) szerintuk meg nem volt surgos. Az mindegy volt, hogy majd meghaltam a fajdalomtol... igy vegul inkabb osszekapartam a penzt, es elmentem konkretan masnap maganba.

2021. jan. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
Szia!Nem nagyon szeretik a Klinikán ha oda mégy "csakúgy".Én is voltam az én városomban a Női Klinikán és nem nagyon örültek nekem.Nekem nem volt problémám csak pár vizsgálat kellett mert meddőségibe járunk és nem akartunk otthagyni egy kisebb vagyont ha nem muszáj.Nem tudtak elküldeni mert kötelesek ellátni.Ez még a vírus kirobbanása előtt volt.Mostmár biztos nem fogadnának ilyen dolog miatt mert csak sürgős eseteket látnak el és csak élet-halál helyzetben műtenek például.Ha beteg vagy sajnos magánorvost kell hogy keress és fizetned kell érte hiába fizeted a Tb-t nem érdekli őket.
2021. jan. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Annyiban pontosítanék, hogy a kórházban van az SZTK rész, tehát az is SZTK, ahova át szerettem volna menni.

Nem létezik erre valami hivatalos kérvény vagy formalitás? Hogy ne csak egy asszisztensig jussak el és legyen esetleg nyoma egy felsőbb szinten? Vagy legalább egy ilyet, nem magának az orvosnak kéne eldöntenie, hogy vállal-e?

Arra, hogy hol élek, meg mennyire el vagyok tévedve: tényleg nem vagyok az az orvoshoz járó fajta,ha csak kicsit is fontolóra veszik a kérésem, akkor látták volna a rendszerben, hogy kb.5évente egyszer fordultam meg nőgyógyásznál, tehát sokat nem terheltem volna. Persze attól mert ritkán járok még tudom, hogy romokban az egészségügy, de hogy tényleg a romok közt sem keresgélhetek...

Én is hasonló rossz helyzetben vagyok most sajnos mint ahogy 4-esnél is előfordult és sajnos bárkinél lehet ilyen, szóval nem vagyok az a sírós fajta,de ez most szíven ütött. Sőt azt sem tartom kizártnak, hogy most a hormonok is közrejátszhattak ebben, bár nem tudom, hogy mi bajom és így nem is tudom, hogy elmegyek-e magánúton.

Mindenesetre köszi a válaszokat mégegyszer!

2021. jan. 19. 19:13
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Basszus, nincs romokban az egészségügy! Szabályok vannak, amiket be kell tartani. Oda menj, ahova tartozol. Ne variálj!
2021. jan. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
49%

De letezik. Az intezmeny vezetojenek kell levelet irnod es kervenyezned vagyis indokolnod, hohy miert az o intezetukben akarod igenybe venni az adott eu szakrendelest.

Pl tisztelt kovacs igazvazo ur alulirott kerem szives hozzajarulasat es beleegsezeset higy az on i tezeteben vehessem igenybe a nigyogyaszati szakrendelest. Lakcimileg a ...hoz tartozom , de ott csak egyetken nodoki rendel, akinek szakmai es meberi hozzaallasaban mar csalodtam es nem szeretnek oda jarni. Jelenkegi eu problemam a magasabb szintu ellatast kivanja meg. Emellett az onok intezete a mu kaba menet vagy jovet is utba esik es ezert praktikusan megfelelobb lenne oda jarnom vagy hasonlo. Egyebkent minden sztkban korhzai szakrendelsen ki van teve valahol hohy kit kotelesek ellatni es ha nem oda tartpzol akkor kinek es higyan leet ezt irni kerni stb. En siman mentem mashova senki nem.kotott bele. Mert ha jol emlekszem a nogyogyaszat pont kivetel azzal mindenhol fohadniuk kellene.

2021. jan. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Menjél magánklinikára, mindenhogy jobban jársz.
2021. jan. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hova mentél végül?
2023. febr. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!