Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Egyoldali petefészekeltávolitá...

Egyoldali petefészekeltávolitás után előfordulhat hormonális alapú hizás?

Figyelt kérdés

Dermoid ciszta miatt ki kellett venni az egyik petefészkemet. Attól félek, hogy ez hizást okozhat a későbbiekben. Van okom ettől tartani, vagy ez csak akkor jellemző, ha az összes női szervet kiveszik, és teljesen leáll a hormontermelés?

A kórházban ezt elfelejtettem megkérdezni a dokitól, és ellenőrzésre csak néhány hét múlva megyek, viszont ez a kérdés most befészkelte magát az agyamba.

És persze úgy értem, hogy változatlan étkezés + mozgás mellett, tehát légyszi mellőzzétek a "persze hogy meghizol ha zabálsz" jelelgű válaszokat :)) Köszi :-)


2021. jan. 28. 15:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Pedig az utolsó mondatod a reális válasz erre a kérdésre. Hormonális alapú hízás nem létezik, ez csak a túlsúlyosok meséje (én is az vagyok). Az igaz, hogy egyes betegségek esetében csökkenhet a napi kalóriaigényed, de ha ezt nem léped túl, akkor nem lesz hízás sem.
2021. jan. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

pedig olvastam olyan sztorikat, hogy valakinek kivettek mindent, tehát a hormonműködés teljesen megszűnt, és nagyon meghizott, pedig ugyanugy evett mint előtte. Mondjuk azt nem tudhatjuk hogy az "ugyanugy mint előtte" mit jelent, de ilyen drasztikus hormonváltozás esetén el tudom képzelni, hogy befolyásolja az anyagcserét.

Mondjuk nekem csak az egyik petefészek hiányzik, elvileg a másik egyedül is el tudja végezni a szükséges feladatokat, lesz peteérés stb, ugyhogy remélhetőleg nem borul fel teljesen a hormonháztartásom.

2021. jan. 28. 18:11

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!