Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi a különbség a HPV és az...

Mi a különbség a HPV és az ureaplazma vizsgalat között? Ha van HPv teszt, akkor is kell ureaplazma tesztet csinálni?

Figyelt kérdés
HPV fertőzött nő vagyok , es a pasimnak is el kellett menni egy STD vizsgálatra, ott a nemibeteg gondozoba mondták neki hogy nincs ilyen vizsgalat ferfiaknak, ezert csinálnak HPV tesztet. A nőgyógyász pedig most azt mondta h a HPV nem elég, kell egy ureaplazma vizsgalat. Van vki aki ki tudja bogozni ezt az egészet ?
2021. jan. 29. 09:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A HPV ugye vírus, az Ureaplazma baktrium.

Nő esetében is tulajdonképpen egyszerre levehető a két teszt. példának okáért: a synlab egy tegelybe kéri a vizsgalatot, a vizsgalolapon bejelolheto mind a kettő.

Az ureaplazma felelős a bakterialis vaginozisert többek között.

Mindkettő kórokozó megtalálható a férfiak hugycsoveben, ha erintettek. Nem értem, hogy miért nem érhető el a nemibeteg gondozóban, lehet urologian kéne érdeklődni (esetleg maganban).

Egyébként célszerű egy teljes panelt levenni, hogy nincs e más. Lehetséges hogy látott valamit ultrahangon. Nem tudom H valaszoltam e a kérdésedre, de nekem.is kicsit kuszanak tűnik a dolog

2021. jan. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod! A páromnak a synlab csinált egy HPV-t 1 hónapja, lehetséges az,hogy abból a mintából lehetne e nézni ureaplazmát is? Vagy mindenképp kell újra minta tőle es újabb 8ezer ft ?
2021. jan. 29. 10:20
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy hónapja csinálta, akkor sajnos már az minta lejárt, vsz már csak veszélyes hulladék... Szóval újat kell csinálni :(
2021. jan. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Es mennyi ido mire elmúlik a hpv? Mert már hónapok óta küzdök vele, es amíg nem múlik el,nem szexelhetek a pasimmal...:/
2021. jan. 29. 12:18
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Változó sajnos. Tudod, hogy milyen törzs?

Immunrendszertol is függ, sok esetben megoldódik magától. Van, olyan aki már megfertozodott vele, észre sem vette és kigyógyult.

Kapsz valami gyógyszert rá? Az orvos mondott esetleg valamit?

2021. jan. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Van egy ilyen ecsetelő amivel minden este kell kenni ezeket a kis pontokat a nemi szerv körül. Nagyon mar, de hatásos. A baj h egyszer már elmúlt, de megint elojott.
2021. jan. 30. 06:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!